29
2022
2018-06-19

Podlasie nadal wygrywa

W przedostatniej, 29. kolejce rozgrywek siedleckiej klasy okręgowej piłki nożnej w sezonie 2017/2018 drużyna seniorów Podlasia pokonała na wyjeździe 6: 0 Tajfun Jartypory. Jest to szósty mecz z rzędu wygrany przez sokołowskich piłkarzy i 18. w lidze.

Mecz Tajfun – Podlasie rozpoczął się od obustronnych wzajemnych badań sytuacji na boisku. To Podlasie jednak bardzo szybko przeszło do zdecydowanej ofensywy. Tajfun zaś, schowany za podwójną gardą, dynamicznie kontratakował. W 3 min. meczu gospodarze przeprowadzili bardzo dynamiczną akcję. Ze środka boiska do boku pola karnego zagrywał Tchórzewski, podając do Wołynka, który podał piłkę wzdłuż linii piątego metra do nadbiegającego J. Pełki, a ten w bardzo dogodnej sytuacji przestrzelił. Walka toczyła się o każdy centymetr boiska. W 10 min. mocne uderzenie zawodnika Podlasia minęło minimalnie okienko bramki Tajfuna. Sokołowianie zaczynali coraz bardziej dominować w polu gry i atakowali bramkę Dębkowskiego. Kolejno w 12 min. oraz 16 min. przeprowadzili bardzo szybkie i dynamiczne akcje zakończone minimalnie niecelnymi strzałami. Piłka w obu przypadkach przeleciał tuż obok słupka. W 23 min. błąd jednego z obrońców Tajfuna wykorzystał Głowacz, który odebrał mu piłkę i szybko natarł na bramkę Tajfuna. Po chwili został sfaulowany przez D. Żelazowskiego na 16 metrze od bramki gospodarzy. Sędzia podyktował rzut wolny, który wykorzystał w 25 min. pokrzywdzony zawodnik, strzelając perfekcyjnym uderzeniem pierwszą bramkę spotkania. W 29 min. i 30 min. Tajfun dobrymi akcjami próbował zaskakiwać zespół Podlasia, ale bramkarz Antoszczuk stawał na wysokości zadania, broniąc strzały przeciwnika. Do końca pierwszej połowy wynik meczu nie uległ zmianie.

W 50 min. drugiej połowy spotkania bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz Podlasia, broniąc w bardzo efektowny sposób strzał zawodnika Tajfunu. Od 60 min. Podlasie zaczęło ponownie intensywniej atakować. W 61 min. Siedlecki w bardzo dogodnej sytuacji uderzył obok bramki, a dwie minuty później Głowacz nie wykorzystał otrzymanego podania. W 73 min. Osial strzałem z 5 metrów do pustej bramki Tajfunu zakończył dynamiczną i składną akcję Podlasia. Na 3: 0 podwyższył wynik spotkania Głowacz, wchodząc w tak zwaną uliczkę pomiędzy obrońcami Tajfuna po kapitalnym podaniu Siedleckiego. W 77 min. dobre prostopadłe podanie z głębi pola wykorzystał Siedlecki, strzelając czwartą bramkę dla Podlasia. Tajfun próbował jeszcze atakować i zdobyć honorową bramkę. Strzał Tchórzewskiego z 12 m obronił bramkarz Podlasia, a w 80 min. J. Pełka przestrzelił będąc w dogodnej sytuacji. W 83 min. dynamiczna akcja sokołowskiego zespołu zakończyła się strzałem P. Buczyńskiego do siatki Tajfuna. Trzy minuty później było już 6: 0 po dobrym podaniu do środka pola i rozegraniu piłki pomiędzy Siedleckim, Głowaczem i Fabisiakiem, który pokonał bramkarza Tajfuna w sytuacji sam na sam.

Podsumowując mecz, Podlasie od 60’ było zespołem o dwie klasy lepszym. Z minuty na minutę rozpędzało się, pokazując swoją dominację na boisku.

Tajfun Jartypory – Podlasie Sokołów Podlaski 0:6 (0:1)

Bramki: Głowacz Przemysław 25 min., 75 min., Piotr Osial 73 min., Siedlecki Marcin 77 min., Paweł Buczyński 83 min., Hubert Fabisiak 86 min.

Skład Podlasia: Antoszczuk – Goś, Horowicz, Przybyszewski (56 min. Piotrowski), Ł. Buczyński – Kobus (73 min. Komycz), Klimczuk (63 min. Osial), Siedlecki (90 min. Gałązka), Fabisiak (90 min. Steć), P. Buczyński – Głowacz (89 min. Adamczuk)

Żółte kartki: T. Pędzich, Wieliczko, J.Pazio (Tajfun)