29
2022
2022-03-22

Podlasie na tarczy

W ramach rundy wiosennej IV ligi mazowieckiej zawodnicy Podlasia Sokołów Podlaski podejmowali przy Lipowej, wzmocniony zimowymi transferami, zespół Tygrysa Huta Mińska. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 4:1.

Honorową bramkę dla zespołu Podlasia zdobył Kamil Wójcik. Spotkanie było zacięte i obfitowało w sporą ilość fauli. Kontuzji w trakcie meczu doznał Dominik Barciak. Mecz przez dłuższy czas toczył się pod dyktando przyjezdnych i oni jako pierwsi objęli prowadzenie już po pierwszych dziesięciu minutach spotkania. Niedługo po tym zespół Sokołowian zdobył wyrównującą bramkę po indywidualnym rajdzie Kamila Wójcika. Od tej pory mecz zapowiadał się na emocjonujące widowisko. Do przerwy na boisku utrzymywał się remis.

Po zmianie stron goście dopięli swego i postawili kropkę nad i, czego efektem było zdobycie trzech bramek. Druga bramka dla gości padła bezpośrednio z rzutu karnego, wskutek faulu defensora gości na zawodniku przyjezdnych. Następnie jedenastkę na bramkę wykonał zawodnik gości. Kolejne dwie bramki Tygrysa były efektem indywidualnych błędów defensorów Podlasia. Zespół gospodarzy nie znalazł skutecznego sposobu na zdobycie jakiejkolwiek bramki w drugiej odsłonie meczu i zmniejszenie rozmiarów porażki.

XIX kolejka rozgrywek IV ligi grupy II znowu przyniosła kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Tym razem jednak lider tabeli MKS Piaseczno w pełni zrehabilitował się za stracone przed tygodniem punkty, pewnie pokonując Mazura Karczew. Swój mecz wygrał też wicelider Victoria Sulejówek. Jednak w tym przypadku gospodarze musieli się sporo natrudzić, bowiem Energia Kozienice długo się przeciwstawiała naporowi miejscowych, będąc blisko remisu. Punkty stracił Oskar Przysucha. Mimo prowadzenia do przerwy, gracze gości w drugiej połowie stracili dwa gole. Porażka ta może droga kosztować Oskara, bowiem do lidera tracą już 7 punktów. W dobrej dyspozycji są gracze Mszczonowianki, którzy w Raszynie wywieźli kolejny komplet punktów tej wiosny.

Smutek w Sokołowie, wiosną miało być odrodzenie Podlasia, a tymczasem kolejna jakże bolesna porażka z Tygrysem Huta Mińska.
W takiej formie drużyna Podlasia raczej nie utrzyma się w IV lidze, obyśmy byli tylko złym prorokiem.

Za to pewne punkty z Milanówka wywieźli piłkarze Mazovii Mińsk Mazowiecki. Dwa gole, a przede wszystkim dobra gra w defensywie, pozwoliły powiększyć swój dorobek punktowy. Nie popisała się także Wilga Garwolin, która na własnym boisku uległa skazywanej na pożarcie Żyrardowiance Żyrardów. Drużyna przyjezdna tydzień temu urwała punkty liderowi, a teraz pokazała że jest na najlepszej drodze do utrzymania w lidze. Coraz wyżej w tabeli są rezerwy Pogoni Siedlce, które mimo kłopotów wygrały 3:2 w Radomiu z outsiderem Zamłyniem.

W jedynym niedzielnym meczu w mini derbach okręgu siedleckiego Naprzód Skórzec pokonał 2:1 Płomień Dębe Wielkie.

W XX kolejce najciekawiej zapowiadają się mecze Oskara Przysucha z Podlasiem Sokołów Podlaski. Dla gości będzie to chyba ostatnia szansa na przełamanie kryzysu oraz drużyn które wygrały pierwsze dwa swoje mecze w tym roku, Pogoni II Siedlce z Victorią Sulejówek i Mszczonowianki Mszczonów z Orłem Baniocha.

Podlasie Sokołów Podlaski – Tygrys Huta Mińska 1:4 (1:1)

Bramki: Kamil Wójcik 28’ - Piotr Haber 10’, Serhii Gerasymets 72’ (rzut karny), Michał Mróz 83’, 89’

Skład Podlasia: Jakub Bieliński – Łukasz Parzonka, Dawid Ardej, Kacper Komycz, Dominik Krupa – Kamil Wójcik, Hubert Fabisiak, Dominik Barciak (38’ Kamil Horowicz), Alistair Selamolela Letlhogonolo – Krzysztof Kozaczuk, Mateusz Omieciuch

Żółte kartki: Parzonka, Komycz (Podlasie) - Koszela, Rybak (Tygrys)

W XX kolejce Podlasie zagra na wyjeździe z Oskarem Przysucha 26 marca br. (sobota) o godz. 11.00.