29
2022
2018-10-19

Podlasie liderem tabeli

3 października br. (środa) w zaległym meczu 6 kolejki rundy jesiennej siedleckiej okręgówki Podlasie wygrało na wyjeździe 6:0 z Tygrysem Huta Mińska i awansowało na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek.

Pierwszy gol dla gości padł w 3’ spotkania po dośrodkowaniu Osiala z prawej strony boiska w pole karne. Bramkarz Tygrysa przy próbie złapania piłki wypuścił ją z rąk i obrońca gospodarzy niefortunnie skierował ją do własnej bramki. Cztery minuty później po kombinacyjnej akcji sokołowskiego zespołu przy asyście Głowacza sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Fabisiak. Trzecią bramkę sokołowianie zdobyli po faulu w polu karnym na P. Buczyńskim. Egzekutorem rzutu karnego był Fabisiak, który ustali wynik meczu do przerwy na 3:0 dla swojej drużyny. W 52’ Podlasie przeprowadziło kontrę. Głowacz zagrał prostopadłą piłkę do Siedleckiego a ten dograł do Kobusa, który zakończył całą akcję zdobyciem czwartej bramki. Podlasie wykorzystało swoją przewagę w tym spotkaniu zdobywają kolejne dwie bramki. Podanie Siedleckiego wzdłuż bramki w polu karnym wykorzystał Supleński umieszczając piłkę w siatce bramki Tygrysa. Ostatnia bramka w tym meczu padła po akcji przeprowadzonej prawą stroną boiska. Supleński podał piłkę na skrzydło do Kobusa, który oddał strzał w pole karne. Bramkarz gospodarzy popełnił błąd, który wykorzystał Przybyszewski strzelając skutecznie do statki z 5 m.

Tygrys Huta Mińska – Podlasie Sokołów Podlaski 0:6 (0:3)