29
2022
2014-08-18

Podlasie lepsze od Mazovii

W swoim trzecim meczu kontrolnym Podlasie Sokołów Podlaski pokonało beniaminka IV ligi (grupa północna) Mazovię Mińsk Mazowiecki 2:1 (0:1). Bramki dla sokołowskiego zespołu zdobyli Daniel Klimczuk i Marcin Siedlecki.

Słaby początek
Faworytem potyczki byli goście z Mińska Mazowieckiego i to oni od początku meczu zaatakowali bramkę strzeżoną przez Kamila Rzemka. Na efekty dobrej gry podopiecznych Janusza Puchalskiego nie trzeba było długo czekać, bowiem już
w 7 minucie sokołowski golkiper musiał po raz pierwszy wyjmować piłkę z siatki. Jeden z pomocników „Mazy” zdecydował się na strzał z dystansu, futbolówka po drodze nieszczęśliwie odbiła się od piłkarza Podlasia, myląc tym samym młodego bramkarza. IV-ligowcy po uzyskaniu prowadzenia wycofali się na własną połowę i nastawili na kontrę. Zachowawczą postawę rywali próbowali wykorzystać gospodarze, jednak dogodne sytuacje zmarnowali Mateusz Omieciuch i Marcin Siedlecki

Odmiana w drugiej połowie
Zawodnicy Michała Rybaka na drugą odsłonę wyszli kompletnie odmienieni. Ogromna wola walki, nieustanny pressing i dobre przygotowanie fizyczne musiały wreszcie przynieść wymierne korzyści. Tak stało się w 53’, kiedy to świetnym podaniem z głębi pola Daniela Klimczuka uruchomił Kamil Wyrozębski. Młody skrzydłowy będąc w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i doprowadził do wyrównania. Sokołowscy piłkarze nie spoczęli na laurach i już 10 minut później wyszli na prowadzenie. Rzut karny po faulu na Patryku Wyrozębskim na gola zamienił Marcin Siedlecki. Był to ostatni bramkowy akcent w tym meczu jednak gdyby nie słaba skuteczność Sokołowian to wynik mógł być zdecydowanie wyższy

Trzeci sparing, druga wygrana
Starcie z Mazovią było trzecim meczem sparingowym w okresie przygotowawczym przed sezonem 2014/2015. Wcześniej Podlasie uległo MKS Mielnik 2:5 (bramki: Dawid Kobus i Mateusz Omieciuch), oraz pokonało Iskrę Krasne 6: 1(Piotr Goś 2, Mateusz Omieciuch, Dawid Kobus, Kamil Horowicz, Michał Rybak). Miejmy nadzieję, że dobra forma z gier kontrolnych zostanie utrzymana do początku sezonu ligowego.
Podlasie Sokołów Podlaski – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:1(0:1)
Bramki: Daniel Klimczuk, Marcin Siedlecki
Skład Podlasia: Rzemek- Goś, Żurawski, B. Rytel, Komycz - Klimczuk, Horowicz, C. Rytel, Siedlecki, Kobus
- Omieciuch. Ponadto zagrali: K. Wyrozębski, P. Wyrozębski, Pałka, Czerkas