29
2022
2011-05-02

Podlasie i Zorza zagrały na remis

W 22. kolejce spotkań ligi okręgowej piłkarze Podlasia zremisowali ma wyjeździe z Hutnikiem Huta Czechy. Podziałem punktów zakończył się też mecz w Sterdyni, gdzie Zorza grała z ŁKS Łochów.

Sobotnie spotkanie Podlasia od samego początku nie układało się po myśli zawodników trenera Świnarskiego. Gospodarze już w 15 minucie objęli prowadzenie. Bramka dla Hutnika padła po samobójczym trafieniu Pawła Maksymiaka. Nasi piłkarze po stracie gola przejęli inicjatywę. Jednak do przerwy nie udało im się zmienić niekorzystnego wyniku, mimo kilku dobrych okazji. Najlepszej z nich nie wykorzystał Adrian Świnarski. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

Szybki gol
Po zmianie stron piłkarze gospodarzy nieoczekiwanie zdobyli bramkę w 48 minucie i prowadzili z liderem 2:0. Po kolejnym straconym golu sokołowianie jeszcze mocniej zaatakowali, ale nie mogli pokonać dobrze dysponowanej defensywy Hutnika. Dopiero w 75 minucie Podlasie zdobyło kontaktową bramkę. Za „samobója” zrehabilitował się Maksymiak trafiając w zamieszaniu podbramkowym. Nasi piłkarze w ostatnim kwadransie walczyli o remis. Kiedy wydawało się, że jest to nieosiągalne, w 90 minucie pięknym strzałem popisał się Jakub Wyrozębski, zdobywając gola na 2:2. Po serii zwycięstw Podlasie straciło pierwsze wiosenne punkty. Kolejnym przeciwnikiem w walce o awans do IV ligi będzie Mazovia.
Hutnik - Podlasie 2:2 (1:0)
Bramki dla Podlasia:
75' Paweł Maksymiak, 90' Jakub Wyrozębski
Podlasie: Matłacz - Bednarczyk, Maksymiak, Horowicz (70' Steć), Sawicki - Wyrozębski, Siedlecki, Florczuk, Wojtczuk - Świnarski (75' Zduniak), Gała

Bez zwycięstwa
W niedzielę piłkarze ze Sterdyni stanęli przed kolejną szansą na pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Na własnym boisku zmierzyli się z drużyną z Łochowa. Od początku spotkania goście przejęli inicjatywę i groźnie atakowali. Jednak zdecydowanej przewagi nie mogli potwierdzić bramką.
W tym czasie Zorza wyprowadziła kilka groźnych kontr. W dogodnych sytuacjach znaleźli się: Buczyński, Waszczuk i Kur, których strzały dobrze bronił golkiper z Łochowa. Jednak z uderzeniem Milika już sobie nie poradził. Zorza objęła prowadzenie. Po stracie bramki goście nadal atakowali i jeszcze przed przerwą udało im się doprowadzić do remisu. Druga połowa meczu wyglądała podobnie jak pierwsza. To przyjezdni posiadali przewagę i zdobyli kolejne dwie bramki. ŁKS Łochów prowadził  już 3:1 i zanosiło się, że po raz kolejny piłkarze ze Sterdyni zejdą z boiska pokonani. Jednak  ponownie Milik pokazał się z dobrej strony zdobywając kontaktową bramkę po strzale z około 20 metrów. Po tym trafieniu piłkarze Zorzy uwierzyli, że mogą osiągnąć korzystny wynik i z dużym zaangażowaniem walczyli do ostatniego gwizdka sędziego. Przyniosło to efekt, gdyż w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, w zamieszaniu w polu karnym, bramkę zdobył Maliszewski i ustalił wynik meczu na 3:3.
Zorza Sterdyń – ŁKS Łochów 3:3 (1:1)
Bramki:
Milik x2, Maliszewski - Dobosz x2, Oniszk
Zorza: Dec - Horowicz, Domagała, Ryciak, Wilk(55’ Zieliński K.), Jenda, Milik, Buczyński, Maliszewski, Kur(65’ Wyszyński), Waszczuk

Kolejka 22 (30.04-01.05): LKS Ostrówek - Mazovia Mińsk Mazowiecki 2-3, Hutnik Huta Czechy - Podlasie Sokołów Podlaski 2-2, Tęcza Stanisławów - MKS Małkinia (Małkinia Górna) 0-3, Korona Olszyc - Zryw Sobolew 0-5, Wektra Dziewule - Wilga Miastków 2-4, Czarni Węgrów - Sęp Żelechów 0-1, Zorza Sterdyń - ŁKS Łochów 3-3, Tygrys Huta Mińska - Victoria Kałuszyn 1-3.