29
2022
2018-06-26

Podlasie 4. w tym sezonie

W ostatniej kolejce sezonu piłkarskiego 2017/2018 piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski ulegli u siebie Hutnikowi Huta Czechy 2:3. Był to mecz z 30. kolejki rozgrywek Siedleckiej Klasy Okręgowej. Zespół Podlasia zakończył rozgrywki na 4 miejscu w tabeli - 18 zwycięstw, 3 remisy i 9 porażek. Przed meczem obydwie drużyny miały równą liczbę 57 punktów i wygrany spotkania zajął 2 miejsce w tabeli rozgrywek.

W pierwszej połowie Hutnik narzucił swój styl gry stwarzając sytuacje strzeleckie. Kamil Grzegorczyk strzelił obok słupka bramki Podlasia, a drugiej sytuacji nie wykorzystał Kamil Szostak. W 16 min., po dośrodkowaniu Rękawka z rzutu rożnego w pole karne, bramkarz Podlasia Kotowski próbował wypiąstkować piłkę, ale uprzedził go Jedynak, który głową skierował ją do siatki, dając prowadzenie gościom. Sokołowianie zaczęli przejmować inicjatywę w grze wykonując rzut wolny, jednak strzał P. Buczyńskiego trafił w słupek bramki Hutnika. Kolejna akcja gospodarzy przyniosła wyrównującą bramkę. Ł. Buczyński zagrał długą piłkę do Kobusa, który wyprzedził obrońcę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Piotrem Kardyką strzałem po długim rogu zdobył bramkę. Na kilka minut przez końcem tej połowy kapitan drużyny Kobus podał prostopadłą piłką do Głowacza, a ten strzałem zdobył drugą bramkę.

Druga połowa spotkania była wyrównana. Obie drużyny stwarzały sytuacje strzeleckie. Po dośrodkowaniu Fabisiaka, Głowacz przebywający w polu karnym Hutnika nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Piłkarze sokołowscy wykonywali rzut wolny, jednak strzał zawodnika trafił obok słupka bramki. W 61 min. Hutnik przeprowadził skuteczną akcję. Na lewej stronie boiska piłkę otrzymał Szostak i oddał strzał na bramkę. Kotowski wybił piłkę w pole karne, a Macioszek umieścił ją w siatce, wyrównując wynik meczu na 2: 2. W dalszej części meczu gospodarzom zabrakło sił do wygrania spotkania. W 80 min. z rzutu rożnego Hutnika padła bramka, która okazała się zwycięską. Zdobył ją Jedynak strzałem głową z dośrodkowania Grzegorczyka. Pod koniec meczu Głowacz wykonywał rzut wolny na bramkę zespołu przeciwnika, jednak bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.

Spotkanie na boisku przy ulicy Okrężnej stało na dobrym poziomie i kibice zobaczyli emocjonujący mecz z dużą ilością strzałów kierowanych do bramek. Zdaniem trenera Podlasia Rafała Marcyniuka, zespół Hutnika zaprezentował się najlepiej w odniesieniu do innym drużyn, które zagrały u nas w tym sezonie piłkarskim klasy okręgowej.

Podlasie Sokołów Podlaski – Hutnik Huta Czechy 2: 3 (1: 2)

Bramki: Kobus Dawid 35 min., Głowacz Przemysław 39 min. – Jedynak Bartłomiej 16 min., 80 min., Macioszek Michał 61 min..

Skład Podlasia: Kotowski – Goś, Przybyszewski (80 min. Steć), Komycz (75 min. Domański), Ł. Buczyński (63 min. Piotrowski) – Kobus, Fabisiak, Komycz, Klimczuk, P.Buczyński (86 min. Adamczuk) – Głowacz

Żółte kartki: Fabisiak, Goś (Podlasie) – Macioszek, Wilczek, Szostak, Grzegorczyk (Hutnik)

Do IV Ligi Mazowieckiej awans wywalczył Orzeł Unin. Z IV ligi spadł Naprzód Skórzec do klasy okręgowej. Awansowali z A Klasy Siedleckiej do Klasy Okręgowej Tygrys Huta Mińska i Miedzanka Miedzna. Z Klasy Okręgowej spadły zespoły Sęp Żelechów i Watra Mrozy.