29
2022
2017-11-15

Początek sezonu bardzo udany dla sokołowskich karateków

Wrzesień, październik oraz listopad to miesiące intensywnych startów dla zawodników z sokołowskiej sekcji karate kyokushin OKKK. Zaowocowały one medalami i pucharami.

W Mistrzostwach Europy Juniorów WKB Kyokushin w Rzeszowie Dominika Wojewódzka wywalczyła brązowy medal w kategorii juniorek młodszych - 55kg. W zawodach udział wzięło 425 zawodników z Rumunii, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Słowacji, Łotwy, Niemiec, Hiszpanii, Belgii, Szwecji, Rosji, Grecji i z Polski. Kilka tygodni później, 21 października, odbyły się w Lublinie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Na tych zawodach Dominika wywalczyła 5 miejsce w kategorii juniorek młodszych - 50 kg. W zawodach wzięło udział 196 zawodników z 58 klubów z całej Polski.

W Radzyminie 29.10.2017 odbył się Mazovia Cup - Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Młodzików i Kadetów. Na tych okręgowych zawodach Filip Pasek wywalczył III miejsce w kat.+45 kg, W zawodach wzięło udział 112 zawodników z 10 mazowieckich klubów.

Również w październiku w Ciechanowie odbył się VIII Turniej o Puchar Burmistrza. Na tych zawodach po złoto sięgnęła Zuzanna Pasek w kategorii dzieci młodsze, brąz wywalczyli: Filip Pasek – dzieci - 55kg oraz Ewa Pasek – dziewczęta - 45 kg. Zawody zgromadziły 230 zawodników z 24 klubów z centralnej i północno-wschodniej Polski.

XVIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa odbył się 7 listopada. Były to zawody międzynarodowe z udziałem mocnej ekipy z Estonii oraz Rosji. W tych zawodach trzecie miejsca w swoich kategoriach w kumite zdobyli Zuzanna Pasek i Filip Pasek. W zawodach wzięło udział 270 zawodników z Polski, Łotwy i Rosji.

Najdłużej trenujący zawodnicy powoli zaczynają odnosić poważne sukcesy. Dominika Wojewódzka oraz trójka rodzeństwa – Ewa, Filip i Zuzanna Pasek to stali uczestnicy zawodów. Dołączają do nich również Nicola Toczyska, Kacper Idzikowski i inni. Na jesiennych turniejach na razie byli bez sukcesów, ale wszystko jeszcze przed nami.