29
2022
2018-12-11

Po raz czternasty grano o Puchar Starosty Sokołowskiego

W sali budynku sokołowskiej pływalni po raz 14. szachiści walczyli o nagrody i puchary ufundowane przez Powiat Sokołowski. W zawodach wzięło udział 16 zawodników, głównie z Sokołowa i Węgrowa.

Szachiści rywalizowali na dystansie 7 rund z tempem 15 minut na zawodnika. Najlepszym okazał się zawodnik węgrowskiego klubu SRSDiM, Hubert Pisarski, który wygrał wszystkie partie. Drugie i trzecie miejsca zajęli zawodnicy z Sokołowa Podlaskiego: Józef Flaziński (sędzia główny turnieju) 6 pkt. i Krzysztof Skwierczyński 4, 5 pkt. Najlepszy wśród juniorów do lat 18 był Jakub Żurawicki (MUKS Fides Węgrów), przed Bartoszem Tryniszewskim z Drohiczyna i Maciejem Bartosiakiem z Sokołowa Podlaskiego.

Wśród juniorów do lat 12 zwyciężył Bartosz Choromański (SRSDiM Węgrów) przed Aleksandrą Żurawicką (MUKS Fides) i Karolem Gromkiem (SRSDiM). Najmłodszym zawodnikiem był pierwszoklasista z podstawówki salezjańskiej Czarek Rutkowski.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali puchary z rąk wicestarosty sokołowskiego Ryszarda Domańskiego. Najlepsza trójka wśród dorosłych i juniorów oraz najmłodsi zawodnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Powiat Sokołowski, a wszyscy uczestnicy turnieju odebrali pamiątkowe dyplomy. Organizatorem zawodów było Sokołowskie Towarzystwo Szachowe, które zaprasza miłośników królewskiej gry w niedzielę 16 grudnia na kolejny turniej szachowy, tym razem o puchar burmistrza Sokołowa Podlaskiego.