29
2022
2012-10-26

Pływacy Neptuna rozpoczęli sezon

W Bielsku Podlaskim 20 października odbył się VI Międzynarodowy Mecz Pływacki Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski. Organizatorem zawodów, w których startowało 385 zawodników z czternastu klubów, był klub MKP "Wodnik" Bielsk Podlaski.
Klub Sportowy "Neptun" Sokołów Podlaski reprezentowało 26 zawodników, dla których był to pierwszy start w tym sezonie. Zdobyli 13 medali - 3 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych.

Złote medale zdobyli:

Paweł Remiszewski na 50 m stylem grzbietowym i 50 m sytlem motylkowym (zdobył też srebrny medal na 100 m stylem motylkowym)
Julia Krasnodębska - 50 m stylem klasycznym, srebrny na 50 m stylem grzbietowym i brązowy 50 m stylem motylkowym

Srebrne medale:

Karol Prętczyński - 100 m stylem motylkowym
Martyna Teluk - 50 m stylem motylkowym
Sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Karol Prętczyński, Grzegorz Błachnio, Jan Popowski, Piotr Jastrzębski

Brązowe medale:

Julia Kosieradzka - 50 m stylem klasycznym
Grzegorz Błachnio - 100 m stylem grzbietowym
Kacper Klimczuk - 50 m stylem grzbietowym
Sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym: Katarzyna Nowak, Magdalena Skomorucha, Julia Krasnodębska i Wiktoria Spalitabaka

Zawody stały na wysokim poziomie. Większość zawodników to uczniowie szkół mistrzostwa sportowego. W klasyfikacji klubowej wygrał MKP Wodnik Bielsk Podlaski (3123 pkt). Drugie miejsce zajął MLKS "Olimpijczyk" Suwałki (2469). Neptun uplasował się na ósmej pozycji z dorobkiem 1288 pkt.

Najbliższy start pływaków "Neptuna" odbędzie się 11 listopada w Sochaczewie.