29
2022
2018-04-26

„Piosenka polska tańcem malowana”


Już od czterech lat Miejskie Przedszkole nr 3 jest gospodarzem konkursu „Tańczyć każdy może”. Tegoroczny odbył w piątek 13 kwietnia i przebiegał pod hasłem „Taniec do piosenki polskiej w stuletniej historii Niepodległej”.

Głównym celem tej edycji przedsięwzięcia było krzewienie wśród dzieci zmieniającej się kultury muzycznej na przestrzeni ostatnich stu lat naszej historii, uczenie patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych, rodzimej kultury i tradycji. Spotkaniu towarzyszyło wiele emocji - radość, entuzjazm, ale też powaga i wzruszenie.

Gośćmi wydarzenia były dyrekcje miejskich przedszkoli i Żłobka Miejskiego, s. Dorota Czyżewska, wicedyrektor Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, rodzice. W jury zasiedli: Grażyna Grądzka – skarbnik Miasta, Maria Truszkowska – sekretarz, Paulina Fabri Calandrini z Rady Rodziców, Marcin Celiński – dyrektor SOK, Michał Soszka – muzyk. Wszystkich zebranych serdecznie powitała dyrektor placówki Jolanta Krysiak. Konkurs prowadziły jego organizatorki – Wioletta Skorupka, Urszula Ciach, Alicja Złotkowska i Barbara Skłodowska.

Na początku, dla podkreślenia doniosłego charakteru wydarzenia, Kubusie z MP nr 3 zaśpiewały i z biało- czerwonymi szarfami zatańczyły układ do piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Następnie rozpoczęły się występy konkursowe. Dzieci ze Żłobka Miejskiego wzruszyły zebranych piosenką „Zuzia lalka nieduża”, a dziewczynki z NP Sióstr Salezjanek zachwyciły układem tanecznym do piosenki „Bal arlekina”. „Leśne pszczoły” z MP nr 4 „Leśna Kraina” znakomicie wcieliły się w zespół Kombi - publiczność usłyszała oczywiście piosenkę „Słodkiego, miłego życia”. Reprezentacje z dwóch przedszkoli – nr 5 i nr 2 przeniosły zebranych w miniony świat cygańskiego taboru, a dorośli z nostalgią wysłuchali piosenek „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma” i „Jadą wozy kolorowe”. Z aplauzem przyjęto „Zimnego drania” Eugeniusza Bodo w interpretacji dzieci z MP nr 3 i Varius Manx z przebojem „Orła cień” (dzieci z oddziału przedszkolnego PSP nr 4). W czasie obrad jury pojawili się Skaldowie z piosenką „Medytacje wiejskiego listonosza” i listonoszem na rowerze (MP nr 3).

Pomysłowe stroje i choreografia, swoboda poruszania się na scenie i wielkie zaangażowanie małych wykonawców sprawiły, że publiczność nie szczędziła oklasków, a jury wszystkim reprezentacjom przyznało maksymalną liczbę punktów. Wszystkie zespoły otrzymały więc pierwsze miejsca, a w nagrodę pamiątkowe statuetki i upominki. Nie zabrakło pozowania do pamiątkowych zdjęć i wspólnego poczęstunku.

Wioletta Skorupka, nauczyciel w przedszkolu nr 3 i pomysłodawczyni przedsięwzięcia poinformowała, że do konkursu z każdym rokiem przystępuje więcej placówek, a wśród dzieci można zauważyć prawdziwe perełki, które zachwycają swoim talentem i umiejętnościami. Jeśli będą je rozwijać, to czeka na nie przygoda z prawdziwą sztuką.

Zachwycony występami dyrektor Celiński zaprosił wszystkie zespoły na scenę plenerową 19 maja w czasie głównego koncertu Dni Sokołowa, a Kubusie z MP nr piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” zaprezentują w czasie okolicznościowego koncertu 2 maja, czyli w Święto Flagi.

Konkurs wsparli: Kancelaria Ubezpieczeniowo-Finansowa Agnieszka Tomaszewska, Sieć Handlowa "EDEN", Bank Spółdzielczy, Rada Rodziców.
 















J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe