2022
2012-04-06

Piłka nożna

Piłka nożna

Po zimowej przerwie do rozgrywek przystępują młodzi piłkarze zrzeszeni w sekcji piłki nożnej OSiR.
Jako pierwsi swoje zmagania zainaugurowali podopieczni p. K. Świnarskiego grający w II Lidze Mazowieckiej. Na swój pierwszy mecz udali się do Nowego Dworu. Niestety, wyjazd zakończył się połowicznym sukcesem, gdyż remis z miejscowym Świtem nie zadowolił trenera ani zawodników. Mimo prowadzenia  3:1 spotkanie zakończyło się podziałem punktów, gdyż końcowy wynik brzmi 3:3. W spotkaniu sokołowianie przeważali i mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia więcej bramek, co niestety nie udało się , a przeciwnicy oddając 4 strzały na naszą bramkę, trzykrotnie zrobili to skutecznie. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: M. Omieciuch – 2 i H. Lemieszek.
     Tydzień po inauguracji naszych juniorów czekała trudniejsza przeprawa, gdyż na swoim obiekcie gościli niepokonanego dotąd lidera tj. piłkarzy Znicza Pruszków. Spotkanie rozegrane w trudnych warunkach pogodowych rozpoczęło się niepomyślnie dla naszych młodych piłkarzy.
W 10 min. ładnym strzałem z 20 m popisał się napastnik gości i piłka po odbiciu się od poprzeczki trafiła w plecy naszego bramkarza i wpadła do siatki. Na szczęście podopieczni K. Świnarskiego nie podłamali się takim obrotem sprawy i od utraty bramki uzyskali przewagę. Niestety, mimo dogodnych sytuacji do przerwy nie udało im się strzelić bramki. W przerwie trener jeszcze mocniej zmotywował swoich podopiecznych i od pierwszych minut drugiej połowy dominacja naszego zespołu nie podlegała dyskusji. Jednak ani H. Lemieszek dwukrotnie,  ani M. Omieciuch stuprocentowych okazji nie potrafili zamienić na bramki. Ten ostatni zrehabilitował się w 70. minucie i 81. minucie,  dwukrotnie idealnie dogrywając piłkę w pole karne. Te dośrodkowania na bramki zamienili M. Kalata oraz M. Steć. Po uzyskaniu prowadzenia sokołowianie kontrolowali grę i jeszcze kilka razy byli bliscy podwyższenia wyniku. Mimo iż sztuka ta nie udała się, to i tak trener i  zawodnicy po końcowym gwizdku sędziego szczęśliwi schodzili do szatni. Zwycięstwo nad niepokonanym liderem pozwala z optymizmem oczekiwać na osiągnięcie zamierzonego przed rundą celu.

Podlasie OSiR - Znicz Pruszków  2 : 1      U- 17

Bramki: Maciej Kalata, Mateusz Steć

Skład - K. Rzemek, M. Kaniuk, M. Steć, P. Supeł, M. Piotrowski, M. Kalata, K. Żurawski, P. Replin, H. Lemieszek, P. Buczyński,  M. Omieciuch, T. Ambroziak, Ł. Klimczuk.

Niestety, kompromitująco rozpoczęli rozgrywki podopieczni p. A. Czartoryjskiego, którzy kolejny raz doznali bolesnej, bo aż dwucyfrowej porażki, ulegając na wyjeździe rówieśnikom KS Piaseczno  11 : 0.

KS Piaseczno - Podlasie OSiR 11 : 0         U- 15