29
2022
2017-08-21

Pierwsze punkty Podlasia

Na inaugurację rozgrywek siedleckiej klasy okręgowej piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski wygrali na wyjeździe w pierwszej kolejce rozgrywek sezonu 2017/2018 z Wilgą Miastków Kościelny 2 : 1.
  Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Podlasia , które dłużej utrzymywało się przy piłce. Sokołowianie konstruowali składne akcje lecz brakowało skutecznego wykończenia bądź sędzia odgwizdywał spalone. Pierwszym poważnym zagrożeniem dla drużyny z Miastkowa było uderzenie z 16 metrów Osiala, lecz instynktowne wyciągniecie ręki przez bramkarza uchroniło gospodarzy od utraty bramki. W 38’ po wymianie piłki w środku pola J.Nowotniak zagrał piłkę do Głowacza a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił bramkę dla Podlasia. Gospodarze przeprowadzali kilka akcji na bramkę gości, ale żadna z nich nie przyniosła dużego zagrożenia dla bramkarza Szymańskiego.
   Druga połowa była już bardziej wyrównana , gospodarze zaczęli już częściej atakować ale to Podlasie miało jako pierwsze doskonałą sytuację do strzelenia bramki, jednak Osial w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza. Kilka minut później Miastków miał rzut rożny, piłka została mocno dośrodkowana wzdłuż bramki, niefortunnie odbiła się od jednego z obrońców Podlasia i wpadła pod nogi Lapuszka ,który z najbliższej odległości nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Zmiany wprowadzone w obu drużynach sprawiły, że tempo meczu jeszcze bardziej wzrosło. Jednak to Podlasie było bardziej zmotywowane do zdobycia kolejnej bramki, co udało się w samej końcówce meczu ,gdy sędzia podyktował rzut karny po faulu w polu karnym na Głowaczu. Jego wykonawcą był Fabisiak i pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki wyprowadził Podlasie na prowadzenie. Do końca meczu sokołowianie spokojnie operowali piłką i kontrolowali wydarzenia na boisku pokazując swoje doświadczenie z IV ligi.
   Po spadku z IV ligi mazowieckiej ( grupa północna ) w drużynie Podlasia doszło do dużych zmian kadrowych. Następujący zawodnicy zmienili barwy klubowe : Sylwester Buga odszedł do Sokoła Adamów, Tomasz Grochowski powrócił do Mazovii Mińsk Mazowiecki , Mark Charmuszka do Sokoła Zwierzyniec, wypożyczeni zostali Marcin Siedlecki do Mazovii Mińsk Mazowiecki i Kacper Komycz do MKS Piaseczno. Wznowili treningi Przemysław Supeł, Przemysław Jaczewski, Mateusz Flażyński. Powrócił z rezerw Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Przemysław Głowacz. W kadrze drużyny Podlasia seniorów są również juniorzy z drużyny juniorów Podlasia, których trenerem jest Marek Szybka.

Wilga Miastków Kościelny – Podlasie Sokołów Podlaski 1 : 2 ( 0 : 1 ).

Bramki : Lapuszek Kamil 70’ - Głowacz Przemysław 38’ , Fabisiak Hubert 88’ karny.
Skład Podlasia : Szymański – Pasek,Fabisiak, Horowicz,Sawicki(82’ M.Nowotniak) – Goś, Przybyszewski, Osial(68’Wierzbicki), J.Nowotniak(46’Adamczuk),Kobus(89’Rozbicki)-Głowacz
Żółte kartki : Biedrzycki(Wilga)- J.Nowotniak,M.Nowotniak, Pasek (Podlasie).