29
2022
2012-11-23

Pierwsze mistrzostwo Polski w podnoszeniu ciężarów

W Katowicach-Szopienicach w dniach 15-18 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów do lat 17. Startowało 192 zawodniczek i zawodników z 50 klubów, w tym 4 zawodniczki i 1 zawodnik MLKPC OSiR Sokołów Podlaski, którzy wrócili z jednym złotym i jednym srebrnym medalem.
Mistrzostwo Polski w kategorii +69 kg wywalczyła Eliza Wcisłak z wynikiem 155 kg w dwuboju (70+85 kg). Wygrała zdecydowanie swoją kategorię, a ma dopiero 15 lat. To pierwsze mistrzostwo Polski zdobyte przez zawodniczkę MLKPC OSiR Sokołów Podlaski.
Wicemistrzostwo Polski wywalczyła w kategorii 44 kg Aneta Jankowska z wynikiem 108 kg (48+60). Przegrała tylko o jeden kilogram z Emilią Szlasą z Legii Warszawa.

Pozostałe wyniki naszych zawodników:
- w kat. 48 kg Maria Wrzosek zajęła 5. miejsce - 108 kg (48+60);
- w kat. 58 kg Martyna Rusak zajęła 5. miejsce - 118 kg (55+63);
- w kat. +94 kg Michał Rusak zajął 8. miejsce - 222 kg (102+120).

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Mazovia Ciechanów, 75 pkt. MLKPC OSiR zajął szóste miejsce (37 pkt) na 50 klubów.
W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Polwica Wierzbno - 2 złote, 1 srebrny. Drugie miejce Mazovia Ciechanów - jeden złoty i dwa srebrne. MLKPC OSiR zajął trzecie miejsce - 1 złoty, 1 srebrny.