29
2022
2019-10-17

Pierwsza wygrana w sezonie

Piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego Podlasie Sokołów Podlaski w rozgrywkach IV ligi grupy I (północnej) w sezonie 2019/2010 w siódmej kolejce pokonali na wyjeździe Makowiankę Maków Mazowiecki 2:1.

Makowianka Maków Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 1:2 (0:0)

Bramki: Majkowski Kamil 83’ - Fabisiak Hubert 50’ (karny), Siedlecki Marcin 70’
Skład Podlasia: Bieliński – Komycz, Horowicz (89’ Jarkowski ), Ł. Buczyński – Ł. Parzonka, Siedlecki (86’ Osial), Fabisiak, Goś – Skawarek (72’ Czerski), Panufnik, Klimczuk (80’ Domański).
Żółte kartki: Obłudka, Stelamch, Pustoła, Traczewski (Makowianka) - Panufnik, Czerski (Podlasie).

Pierwsza połowa meczu to walka szczególnie w środku pola z lekką przewagą gospodarzy, jednak bez sytuacji bramkowych. Druga połowa to wyraźna przewaga Makowianki, która próbowała prostymi podaniami i środkiem boiska przedostać się pod bramkę gości. Sokołowianie stwarzali sytuacje w kontrataku. Po rzucie rożnym obrońca blokował strzał ręką w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Fabisiak. Kolejną bramkę po rzucie wolnym wykonywanym przez Fabisiaka strzelił Siedlecki. Honorową piękną bramkę dla gospodarzy zdobył uderzeniem z 30 metra Majkowski.

W ósmej kolejce Podlasie podejmuje MKS Przasnysz. Spotkanie odbędzie się 28 września (sobota) o godzinie 11.00 na stadionie przy ul. Okrężnej.

Wyniki siódmej kolejki
Korona Ostrołęka – Drukarz Warszawa                                          1:2
Świt Starożreby – Nadarwianka Pułtusk                                         2:2
Ząbkovia Ząbki – Hutnik Warszawa                                               0:2
Makowianka Maków Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski           1:2
MKS Przasnysz – KS Łomianki                                                       5:1
Wisła II Płock – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki                           4:1
Huragan Wołomin – Mazovia Mińsk Mazowiecki                               3:1
Wkra Żuromin – Pogoń II Siedlce                                                   0:1