29
2022
2021-10-18

Pierwsza porażka MPKK w sezonie 21/22

Pierwszą porażkę w rozgrywkach 1 Ligi Kobiet Grupy A poniosły sokołowskie koszykarki, przegrywając na wyjeździe z akademiczkami z Gdańska.

Już w pierwszej kwarcie gospodynie osiągnęły przewagę w grze na tablicach, gdzie niepodzielnie rządziła Jastina Kosalewicz - liderka zespołu z Gdańska, który wygrał pewnie pierwszą kwartę ośmioma punktami.

Do przerwy wynik spotkania 39:26 spowodowany był słabą skutecznością MPKK w ataku i nierówną grą w obronie, w przeciwieństwie do rzucających celnie gdańszczanek.

Trzecia kwarta to zryw podopiecznych trenera Rafała Haponika, które dogoniły rywalki na cztery punkty i poprawiły się we wszystkich elementach gry, wygrywając całą kwartę 20:16.

Ostatnia odsłona meczu należała ponownie do koszykarek AZSu, które agresywną obroną nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa przed własną publicznością.

W IV kolejce MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski pauzuje, ze względu na nieparzystą liczbę zespołów
w grupie - 13.

Punkty dla MPKK zdobyły: Zieniewska Karolina 17 [4x3], Iwaniuk Aleksandra 13, Jackowska Ewelina 12, Płatek Kamila 4, Dec Aleksandra 3, Chrząszcz Karolina 2, Haponik Maja 2, Jastrzębska Wiktoria 2, Jurczak Marta 0, Stefańska Martyna 0.