29
2022
2017-10-11

Piąta porażka Podlasia

W rozgrywkach Siedleckiej Klasy Okręgowej sezonu 2017/2018 piłkarze Podlasia u siebie ulegli Płomieniowi Dębe Wielkie 0:1. Po 10. rozegranych kolejkach jest to 5. porażka sokołowskiej drużyny.

Obydwie drużyny w rozgrywkach klasy okręgowej spotkały się po raz 3. W poprzednich meczach sezonu 2015/2016 dwukrotnie wygrało Podlasie. W dniu 7 października na boisku przy ulicy Okrężnej zwyciężył Płomień, wywożąc 3 punkty. W pierwszej połowie meczu Podlasie
grało długimi piłkami na wychodzących zawodników. Płomień przez pierwsze 15 minut grał wysokim pressingiem. Z obu stron w środkowej strefie boiska było dużo walki o każdą piłkę na ciężkim boisku po padającym deszczu. Pierwsze strzały na bramkę padły ze strony gości. Strzał Matwiejczyka z rzutu wolnego z trudem obronił Antoszczuk. Następny rzut rożny gości był nieskuteczny. Pierwszą groźną akcję przeprowadzoną przez Podlasie było podanie do Kobusa z lewej strony boiska, który w polu karnym nie trafił do bramki. Trzykrotnie dobrymi interwencjami popisał się bramkarz Podlasia, broniąc groźne strzały z pola karnego i z dystansu. W tej części meczu sokołowianie mieli okazję do zdobycia bramki z dośrodkowania z rzutu wolnego P. Buczyńskiego. Głowacz oddał strzał na bramkę z bliskiej odległości ale obrońca Płomienia wybił ją na rzut rożny. W następnej akcji Głowacz faulowany był przed linią pola karnego gości. Sędzia podyktował rzut wolny. Niestety uderzenie P. Buczyńskiego przeszło nad poprzeczką bramki.
Przeciwnicy również nie wykorzystali dogodnych sytuacji bramkowych. Po podaniu M. Malesy do dobrze ustawionego Gromycza, który z bliskiej odległości strzelił obok bramki. W 40’ Klimczuk przeszedł dwóch zawodników Płomienia i w polu karnym próbował oddać strzał, zablokowany przez obrońcę. Pod koniec pierwszej połowy jeszcze jedna akcja Podlasia zakończyła się strzałem P. Buczyńskiego z 16 metrów obronionym przez bramkarza Płomienia Dróżdża.
Druga połowa meczu zaczęła się od prób ataków Podlasia na bramki gości. Przeciwnik zmienił ustawienie zawodników, nastawiając się na grę z kontry. Wykonywane przez obie drużyny rzuty wolne okazały się nieskuteczne. W 63’ padła bramka zdobyta przez Matwiejczyka. Rogala z lewej strony boiska zgrał piłkę do B. Malesy, który oddal strzał na bramkę gospodarzy. Obrońca Ł. Buczyński wybił piłkę wślizgiem i po zamieszaniu w polu karnym trafiła ona pod nogi Matwiejczuka, który mocnym strzałem umieścił ją w siatce bramki Podlasia. Kilka minut później strzał tego samego zawodnika minimalnie minął bramkę. Dwukrotnie Płomień wykonywał rzuty wolne, ale były one nieskuteczne. Sokołowianie przeprowadzili akcję, po której podanie otrzymał P. Buczyński, ale w ostatniej chwili strzał został zablokowany przez Jarzębskiego wprowadzonego do gry w drugiej połowie meczu. W tej części meczu przewagę na boisku miał Płomień. Sędzia główny Daniel Miler przedłużył o 3 minuty spotkanie i właśnie ta część meczu była emocjonująca. Obie drużyny stwarzały sytuacje strzeleckie. Zegadło dośrodkował z rzutu rożnego i strzał Głowacza w polu karnym z główki nie trafił do bramki. Następnie Waś podał piłkę do B. Malesy, którego strzał trafił w poprzeczkę. Ostatnia akcja meczu zakończyła się strzałem Głowacza wybitym przez obrońcę Płomienia. Mecz zakończył się zwycięstwem Płomienia.
Po meczu trener Płomienia Mirosław Garbecki powiedział, że jego zespół rozegrał jedno z najlepszych spotkań w tej rundzie.

Podlasie Sokołów Podlaski – Płomień Dębe Wielkie 0:1 (0:0)
Bramka: Matwiejczyk Daniel 63’