29
2022
2011-09-01

Pewne zwycięstwo piłkarzy z Jabłonny.

Początek spotkania to asekuracyjna gra obu drużyn. Piłka była rozgrywana w obronie zarówno przez Jabłoniankę jak i przez Wektrę. Pierwsza bramka padła w 23 minucie meczu. Dośrodkowanie z prawej strony, piłka przelatuje w polu karnym obok Maciejca, trafia pod nogi Grądzkiego, ten strzela, bramkarz broni, lecz przy dobitce Zawadzkiego piła trafia do bramki. W 35 minucie mogliśmy oglądać kolejną bramkę autorstwa piłkarzy z Jabłonnej Lackiej. Dokładne dośrodkowanie Krysińskiego z prawej strony, piłka trafia pod nogi Maciejca, a ten sam na sam z bramkarzem gości, zostaje faulowany w polu karnym, czerwona kartka dla bramkarza. Do 11 podchodzi Krysiński i strzela na 2-0. W pierwszej połowie warto odnotować to że, goście często atakowali skrzydłami, oddawali strzały na bramkę strzeżoną w tym meczu przez Nazarczuka, jednak żaden nie trafił do siatki.

Druga połowa to gra w środku pola. W 60 minucie meczu Jabłonianka mogła cieszyć się z trzeciej bramki. Dokładne dogranie od Gąsowskiego do niepilnowanego Krysińskiego, a ten jak na napastnika przystało uderza po długim rogu. Było to drugie trafienie tego zawodnika w meczu. Po 70 minutach trener Jabłonianki widząc, że zespół prowadzi 3-0 wprowadził na boisko kilku nowoprzybyłych do drużyny zawodników. Zagrali: obrońca - Węcławek, pomocnik - Kamiński, oraz napastnik - Abramczuk. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i pierwsze w tym sezonie 3pkt zostały zapisane na koncie zespołu z Jabłonnej. Widać było, że zaangażowanie i duża mobilizacja przyniosły efekty w postaci zwycięstwa ze spadkowiczem z LO, bez straty bramki.

Mecz zgromadził na trybunach w Jabłonnej około 90 kibiców Jabłonianki, którzy przez pełne 90 minut aktywnie wspierali swoich piłkarzy. Na pochwałę zasługuje również sędziowska trójka, która bez błędów poprowadziła to szybkie i obfitujące w wiele ciekawych akcji spotkanie.