29
2022
2013-06-21

Pewna wygrana w Łosicach

Szósty mecz wygrali piłkarze Podlasia w rundzie wiosennej, pokonując na wyjeździe w Łosicach miejscowy Orzeł 2:0. Obie bramki zdobył Cezary Rytel.
W 20’ na lewej stronie boiska Swinarski minął dwóch zawodników gospodarzy, wszedł w pole karne ale jego strzał obronił bramkarz drużyny z Łosic (najlepszy zawodnik na boisku). W 27’ Siedlecki podał do Omieciucha, który odegrał mu piłkę, ale jego uderzenie z dziesięciu metrów, przeszło obok słupka. W 35’ zespołowa akcja sokołowian lewą strona boiska, wrzutka w pole karne do Omieciucha, którego strzał głową przeszedł nad poprzeczką. W drugiej połowie zespół gospodarzy zaczął odważnie atakować i zagrażać bramce Podlasia. Po 60’ Podlasie ponownie przejęło inicjatywę i gra toczyła się na połowie przeciwnika. W 71’ Siedlecki podał piłkę do wbiegającego w pole karne Rytla, który minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. W 76’ przed polem karnym został sfaulowany Rytel. Rzut wolny wykonywał Siedlecki. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i dobitka Rytla z bliskiej odległości wpadła do bramki.
Do końca meczu zespół gości miał coraz większą przewagę i tylko dzięki dobrym interwencjom bramkarza Daniela Starosielskiego, Orzeł nie stracił kolejnych bramek.

Orzeł Łosice - Podlasie Sokołów Podlaski 0:2 (0:0)
Bramki: Rytel 71’, 76’.
Skład Podlasia: Kotowski - Bednarczyk, Maksymiak, Ł. Buczyński, Kalata – Rytel, Siedlecki, P.Buczyński (65’ Nowotniak), Horowicz (56’ Klimczuk) – Omieciuch (60’ Supeł), Świnarski (79’ Żurawski).
Żółta kartka: P.Buczyński, Świnarski (Podlasie).

Wyniki 28 kolejki: Zorza – Zryw 4:2 (1:1), Orzeł Łosice – Podlasie 0:2 (0:0), Sęp – LKS Ostrówek 2:2 (2:1), Hutnik – MKS Małkinia 0:1 (0:0), Tygrys – Orzeł Unin 5:2 (1:1), Wilga – Mazovia 0:3 (0:2), Victoria – Naprzód 2:2 (2:1), Jabłonianka – ŁKS Łochów 0:4 (0:4).