29
2022
2019-04-03

Pewna wygrana Podlasia

W pierwszym ligowym meczu zespół MKS Podlasie Sokołów Podlaski zwyciężył u siebie z drużyną Mazovii II Mińsk Mazowiecki wynikiem 5:1.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando sokołowian, walczących o awans do IV Ligi Mazowieckiej. Już w pierwszych minutach gospodarze otworzyli wynik meczu, rzucając się do ataku i w 2’ po błędzie w ustawieniu piłkarzy Mazovii lewoskrzydłowy naszej drużyny dośrodkował wprost na nogi Głowacza, który zamienił podanie na gola. Po stracie bramki Mazovia rzuciła się do ataku, stwarzając groźne sytuacje strzeleckie. Pierwszą, kiedy Flis uderzył nieskutecznie wprost w bramkarza Kotowskiego i około 15 minut później, gdy nie wykorzystali w polu karnym dogodnej sytuacji. Drugą bramkę dla Podlasia zdobył Paweł Buczyński z rzutu wolnego po odgwizdanym przez arbitra faulu na Przemysławie Głowaczu. Na listę strzelców jako trzeci wpisał się Łukasz Supleński, wykorzystując zamieszanie w defensywie gości. W 38’ po błędzie i nieporozumieniu bramkarza ze stoperem, zawodnik wszedł do pustej bramki z piłką. W 42’ po stracie w środku pola gospodarze przeprowadzili kontratak i Buczyński podwyższył wynik na 4: 0 ładnym strzałem. Do końca tej połowy na listę strzelców mógł wpisać się Dawid Kobus - kapitan zespołu, lecz po strzale z bliska piłka przeszła nad poprzeczką. Przed przerwą podanie wykorzystał Smoderek, strzelając gola na 1: 4 po akcji przeprowadzonej prawą stroną boiska.

Po przerwie Podlasie wyraźnie kontrolowało przebieg spotkania. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Hubert Fabisiak po strzale z pola karnego w prawy róg, podwyższając wynik na 5: 1. Pomimo przewagi zawodnicy z rezerw Mazovii zdołali stworzyć parę groźnych akcji. Blisko zdobycia drugiej bramki byli po strzale z rzutu wolnego, a także po zagraniu w pole karne. Jednak skutecznymi interwencjami popisał się Kotowski.

Po 17 kolejkach rozgrywek Siedleckiej Klasy Okręgowej Podlasie zajmuje 2 miejsce w tabeli, tracąc 1 punkt do Hutnika Huta Czechy, który w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe Wilgę Miastków Kościelny 1: 0, zdobywając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry.

Podlasie Sokołów Podlaski – Mazovia II Mińsk Mazowiecki 5: 1 (4: 1)