29
2022
2013-06-21

Paweł drugi, Wioletta czwarta

W Sernikach został 15 czerwca rozegrany II etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Lubartowskiej” w kategoriach młodzik, juniorka młodsza / junior młodszy, kobieta open i juniorzy. W zawodach startowali kolarze OSiR Sokołów Podlaski w kategoriach juniorka młodsza i juniorzy.
Wyniki: W kat. juniorka młodsza starowało 46 zawodniczek z 17 klubów. Zwyciężyła Katarzyna Wąbrzeżna (MEYDE Lublin) przed Anetą Ilunicką (Brześć Białoruś). Trzecie miejsce zajęła Ewelina Sowa (AGROS Zamość). Czwarta była Wioletta Mróz z OSiR Sokołów Podlaski.
Juniorzy - 53 zawodników z 20 klubów - rywalizowali na dystansie 100 km. O zwycięstwie zadecydowała ucieczka pięciu kolarzy, którzy oderwali się od peletonu i przyjechali z przewagą 2’30”. Najszybciej finiszował Jakub Nieśpielak (Korona Kielce). Drugi był Paweł Iwanowski (OSiR Sokołów Podlaski) i trzeci Denis Martynochowiej (Brześć Białoruś).