2022
2018-04-26

Parkiety Jabłoński po raz trzeci najlepsze w lidze SLATS

Drużyna tenisistów stołowych Parkiety Jabłoński po raz trzeci z rzędu zwyciężyła w trzynastej edycji Sokołowskiej Ligi Amatorów Tenisa Stołowego.

Tradycyjnie na zakończenie zawodów wśród uczestników ligi rozgrywany jest turniej indywidualny. W przeprowadzonym 13 kwietnia turnieju najlepszym okazał się zawodnik drużyny Firemen Tomasz Plichta, wygrywając zawody bez porażki. Od października 2017 r. do kwietnia 2018 r. siedem drużyn rywalizowało w sali Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salos w rozgrywkach SLATS, których organizatorem jest prezes Salos-u Artur Malinowski. Nieprzerwanie ten cieszący się dużym zainteresowaniem w różnych środowiskach miasta i powiatu sokołowskiego turniej rozgrywany jest od 2004 roku. W ostatniej edycji drużyny grały systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Uczestniczyły drużyny: Amators Team, Salos Family, Evening Storm, Firemen, Golanki, Parkiety Jabłoński, Rozbicki Transport. Od początku rozgrywek faworytem był zespół Parkiety Jabłoński, grający w składzie: Sylwester Jabłoński, Waldemar Danielski, Radosław Ratyński, Zbigniew Filiks , Michał Krynicki. Prowadzili w tabeli rozgrywek w obu rundach, wyprzedzając o jeden punkt w końcowej klasyfikacji tabeli drużynę Rozbicki Transport. Trzecie miejsce zajęła ze stratą dwóch punktów drużyna sokołowskich strażaków Firemen. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Golanki, Amators Team, Evening Storm, Salos Family.

Zwodnicy grający w lidze jeszcze raz spotkali się w turnieju indywidualnym rozgrywanym systemem pucharowym do dwóch porażek. W turnieju startowało 17 zawodników. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył po raz pierwszy Tomasz Plichta, pokonując w finale Michała Grzybowskiego (Rozbicki Transport). Trzecie miejsce zajął Piotr Rozbicki (Rozbicki Transport). Na czwartej pozycji uplasował się Michał Krynicki (Parkiety Jabłoński).

Na zakończenie zawodów organizatorzy wręczyli wszystkim drużynom pamiątkowe puchary za uczestnictwo w lidze. Najlepsi zawodnicy w turnieju indywidualnym otrzymali puchary i nagrody finansowe ufundowane przez Sylwestra Jabłońskiego - właściciela firmy Parkiety Jabłoński. Nagrodę specjalną dla najstarszego uczestnika rozgrywek otrzymał Jarosław Rytel (Salos Family), fundatorem nagrody był właściciel firmy Polsero Zbigniew Seroczyński.

Organizatorzy Sokołowskiej Ligi Amatorów Tenisa Stołowego zapraszają do uczestnictwa wszystkich, którzy uprawiają tak popularną dyscyplinę sportu jak tenis stołowy do zgłaszania się do XIV edycji, która rozpocznie się 1 października 2018 roku tradycyjnie w sali Saols-u. Kontakt do organizatora na stronie www.salos.org.pl