29
2022
2022-07-26

Ogólnopolski Festiwal Muzyczny „A ja wolę moją mamę”


Od maja do lipca w Innowacyjnej Szkole Muzyki Rozrywkowej odbywał się Ogólnopolski Festiwal Muzyczny pt.: „A ja wolę moją mamę”. W wydarzeniu wzięło udział bardzo wielu wykonawców. Organizatorzy otrzymali w sumie 274 zgłoszenia z całej Polski. Do wielkiego finału zakwalifikowało się 60 osób.

Najcenniejsze trofeum, czyli Nagroda Grand Prix w wysokości 1500 zł trafiła do Natalii Smaś. Okazało się, że ta bardzo utalentowana dziewczynka ma już na swoim koncie występy w Szansie na sukces czy The Voice Kids, gdzie pod okiem Cleo i wykonaniem utworu "Wspaniały świat" ("A whole new world") z filmu „Alladyn” - podbiła serca jurorów. W Bielanach Natalia wykonała bezbłędnie utwór „I will Survive”. Artystka przyjechała na konkurs wraz z mamą, aż z Jasła w woj. Podkarpackim.

Nagrodę główną w wysokości 1000 zł - zdobyła Aleksandra Antoniak, która na co dzień uczy się w klasie wokalu Pani Gabrieli Pliszki - Kraski w Innowacyjnej Szkole Muzyki Rozrywkowej w Bielanach Jarosławach. Ola jest uczennicą Zespołu Szkół Publicznych im. Henryka Sienkiewicza w Suchożebrach. Zaśpiewała utwór Christiny Aguilery „Hurt”. Zachwyciła jury niezwykłą barwą głosu oraz umiejętnościami technicznymi.

Uwagę jury zwróciły także występy instrumentalistów. Wśród wyróżnionych znaleźli się bracia Adam i Igor Babiccy – obaj mieszkają w Sokołowie Podlaskim. Igor grał na pianinie, a Adam na perkusji.

Nauka zdalna nauczyła wszystkich także zabawy w sferze online, która, jak się okazało, cieszyła się największym powodzeniem. W głosowaniu publiczności z całej Polski wyróżnienie przypadło czterem przebojowym dziewczynkom: Oliwii Steć, Karolinie Kołodziejczuk, Marlenie Molskiej i Lenie Steć, które podbiły serca internautów. Ich opiekunem była Pani Justyna Młynarczuk. Bardzo dużą ilość głosów, oprócz laureatów festiwalu - zebrali także: Antosia Pawłowska z Węgrowa, która nie tylko śpiewała, ale i grała na gitarze, Bartek Zygmanowski z Bielan oraz Nadia Wyszogrodzka z Węgrowa.

Nagrodę Dyrektora Festiwalu za najlepszą interpretację piosenki otrzymała Amelia Kaczmarczyk z Warszawy, wykonując utwór „Życia Mała Garść”. Amelia to bardzo utytułowana i dojrzała artystka. Zachęcamy do wysłuchania jej autorskiej piosenki pt.: „Warto marzyć”, która ukazała się niedawno w serwisie YouTube. Jesteśmy pewni, że będzie tworzyć kolejne wspaniałe piosenki, bo jest to osobowość szczególna.

Niezwykłe „show” zaprezentował Szymon Ivancik, który wystąpił w towarzystwie swojego taty. Szymon to bardzo zdolny i muzykalny artysta doceniony w kategorii „muzykalność”. Utwór wykonywany był z towarzyszeniem akordeonu oraz skrzypiec.

Wszyscy artyści, którzy wzięli udział w Finale otrzymali pamiątkowe Dyplomy. Trzeba przyznać, że występujący byli wspaniali. Ich wielka determinacja może zadziwić wielu dorosłych. Wykonawcy do Bielan przybyli z wielu zakątków Polski, co pokazuje jak wielkie jest zaangażowanie nie tylko dzieci, ale i opiekunów, instruktorów i rodziców w to, co robią na co dzień młodzi muzycy.

Sponsorem strategicznym festiwalu była Firma Axan Enegry, a także Firma IAA Moto Leader. Przesłuchania odbyły się dzięki uprzejmości Dyrektor ZO im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach Renaty Kalickiej 11 czerwca i trwały przez cały dzień. W ramach Festiwalu odbyły się też muzyczne wydarzenia towarzyszące.

Wśród partnerów festiwalu znaleźli się także: Urząd Gminy Bielany, ZO im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach, ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Bielanach.

W serwisach Youtube i Facebook wykonania osób zakwalifikowanych do finału odtworzyło ponad 35 tysięcy osób. To wspaniałe, jak wiele osób interesuje się muzyką, jak ważna to dziedzina życia i jak potrzebne są festiwale dla dzieci, bo to przecież edukacja kulturalna jest podstawą pozyskiwania i przygotowanie społeczeństwa do aktywnego uczestnictwa w kulturze, oraz współtworzenia jej wartości.

Organizatorzy pragną podziękować za wsparcie sponsorom i partnerom Festiwalu. Wyrażają wdzięczność, że zawsze można liczyć na tak wspaniałych Mecenasów Sztuki, którzy rozumieją potrzebę wychowania człowieka przez sztukę, oraz wpierają edukację muzyczną według metod Innowacyjnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Bielanach Jarosławach. Bez tego wsparcia nie udało by się zorganizować tego i innych dużych przedsięwzięć.

To wielka radość, że po „covidowych” zawirowaniach cykliczne dziecięce festiwale i koncerty na nowo wracają do łask.













Dominik Grzyb
fot. Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach k. Sokołowa Podlaskiego

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe