2022
2011-05-30

Odmienne nastroje naszych drużyn

W środę i niedzielę rozegrano dwie kolejki spotkań w lidze okręgowej. Podlasie Sokołów Podlaski jest coraz bliżej awansu do IV ligi, natomiast Zorza Sterdyń - spadku do A klasy.

W 27 kolejce piłkarze z Sokołowa udali się na mecz do Miastkowa z Wilgą. W pierwszych minutach goście przejęli inicjatywę i już w szóstej objęli prowadzenie.
Gola po indywidualnej akcji zdobył Dawid Pietrzyk. Po tej bramce Podlasie powinno szybko podwyższyć prowadzenie, ale Marcin Wojtczuk dwukrotnie zmarnował sytuacje sam na sam z bramkarzem. Od około 30 minuty inicjatywę przejęli gospodarze. Nie oddali jej już do końca spotkania, mimo że mecz kończyli w dziesiątkę. W 58 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał zawodnik Wilgi. Niestety, nasi piłkarze w przewadze cofnęli się do obrony i ograniczali się tylko do kontrataków. W doliczonym czasie gry gospodarze stanęli przed doskonałą okazją na wyrównanie. Sędzia po zagraniu ręką Wyrozębskiego w polu karnym, wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł napastnik gospodarzy, który uderzył zbyt słabo, by pokonać najlepszego zawodnika naszej drużyny w tym meczu - Pawła Matłacza. To dzięki niemu odnieśliśmy kolejne zwycięstwo w drodze do awansu do IV ligi.
Wilga Miastków – Podlasie 0:1 (0:1)
Bramka:
Dawid Pietrzyk 6'
Podlasie: Matłacz - Bednarczyk, Maksymiak, Zduniak - Pietrzyk (75' Steć), Siedlecki (71' Fabisiak), Stromecki, Wyrozębski J., Florczuk (46' Wyrozębski K.) - Wojtczuk, Świnarski (79' Rytel)

Porażka z Wektrą
Piłkarze Zorzy Sterdyń przegrali na własnym boisku z zajmującą przed tym spotkaniem ostatnie miejsce w tabeli Wektrą Dziewule 0:2. Niestety, nie tylko wynik tego meczu był zły, gra również wyglądała fatalnie. W całym spotkaniu stroną przeważającą był zespół gości, który odniósł zasłużone zwycięstwo.
Zorza – Wektra Dziewule 0:2 (0:1)
Zorza:
Dec - Jagiełło, Jenda, Horowicz, Wilk, Milik, Zieliński Ł.(46' Waszczuk), Buczyński, Ryciak, Wyszyńki, Kur (65' Zieliński K.)

Wysokie zwycięstwo
W niedzielę 29 maja Podlasie pewnie pokonało Sępa Żelechów 4:0. Nasi piłkarze już w 6 minucie objęli prowadzenie. Dokładne dośrodkowanie Jakuba Wyrozębskiego na bramkę strzałem głową zamienił Marcin Gała. W 22 minucie było już 2:0. Tym razem drugi z naszych napastników Adrian Świnarski pokonał bramkarza z Żelechowa w sytuacji sam na sam. Mimo jeszcze kilku okazji, wynik do przerwy nie uległ już zmianie. W drugiej połowie nasi piłkarze co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką gości. Mieli jeszcze większą przewagę niż przed zmianą stron, którą potwierdzili kolejnymi dwoma golami zdobytymi przez Marcina Gałę. W 59 minucie wykorzystał on dokładne podanie Macieja Florczuka, a w 82 ustalił wynik spotkania. Kolejny mecz Podlasie rozegra 5 czerwca w Łochowie.
Podlasie - Sęp Żelechów 4:0 (2:0)
Bramki:
6', 59', 82' Marcin Gała, 22' Adrian Świnarski
Podlasie: Matłacz - Bednarczyk, Maksymiak, Zduniak - Wyrozębski J., Siedlecki (61' Fabisiak), Horowicz (55' Wyrozębski K.), Florczuk (70' Rytel), Wojtczuk (46' Pietrzyk) - Gałą, Świnarski

Zorza coraz niżej
Zorza Sterdyń przegrała bardzo ważny mecz z Koroną Olszyc 0:3. Po tej porażce podopieczni Leszka Wojewódzkiego spadli na 14 miejsce w tabeli i mają tylko punkt przewagi nad ostatnim Hutnikiem Huta Czechy. W następnej kolejce Zorza podejmować będzie Tęczę Stanisławów. Jest to bezpośredni rywal w walce o utrzymanie się w lidze okręgowej.
Korona Olszyc – Zorza Sterdyń 3:0
Zorza:
Dec - Jagiełło, Wilk, Domagała(60' Kur), Zieliński K.(50' Zieliński Ł.), Jenda, Milik, Buczyński(65' Waszczuk), Maliszewski, Wyszyński, Ryciak.

Liga okręgowa
Kolejka 27 (25.05): Czarni Węgrów-LKS Ostrówek 3-1, Zorza Sterdyń-Wektra Dziewule 0-2, Tygrys Huta Mińska-Korona Olszyc 2-1, Victoria Kałuszyn-Tęcza Stanisławów 10-0, ŁKS Łochów-Hutnik Huta Czechy 3-0, Sęp Żelechów-Mazovia Mińsk Mazowiecki 4-6, Wilga Miastków-Podlasie Sokołów Podlaski 0-1, Zryw Sobolew-MKS Małkinia (Małkinia Górna) 1-0.
Kolejka 28 (28-29.05): LKS Ostrówek-Zryw Sobolew 0-4, MKS Małkinia (Małkinia Górna)-Wilga Miastków 4-2, Podlasie Sokołów Podlaski-Sęp Żelechów 4-0, Mazovia Mińsk Mazowiecki-ŁKS Łochów 1-1, Hutnik Huta Czechy-Victoria Kałuszyn 0-1, Tęcza Stanisławów-Tygrys Huta Mińska 1-1, Korona Olszyc-Zorza Sterdyń 3-0, Wektra Dziewule-Czarni Węgrów 3-1.