29
2022
2021-06-01

O puchar dyrektora GOK-u

W Wiśniewie odbył się XXXIX Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury.

W zawodach, które rozegrano w plenerze przy domu kultury wzięło udział 38 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch turniejach: głównym i dla juniorów do lat dwunastu. Turniej główny z udziałem 19 zawodników wygrał Dawid Dobosiewicz z Mińska Mazowieckiego, który na dystansie siedmiu rund zdobył 6 punktów bez porażki. W turnieju tym bardzo dobrze zaprezentował się dziewięcioletni Mateusz Strus z Sokołowa Podlaskiego, który pokonał dwóch zawodników z pierwszą kategorią szachową. Mateusz z dorobkiem 3,5 punktów zajął 11 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

W turnieju dla dzieci do lat dwunastu najlepszy był brat Mateusza, Tadeusz Strus, który zwyciężył z dorobkiem 8 punktów z 9 partii. Tadeusz otrzymał z rąk dyrektora GOK-u, pana Pawła Ksionka puchar i nagrodę. W turnieju tym sokołowianie: Zosia Sowa i Olek Wilgos zdobyli po 4,5 pkt., a Miłosz Strus 4 pkt. Sędzią obu turniejów był pan Józef Flaziński.