O „Perle Podlasia” i jej mieszkańcach w MBP na Kolejowej
Książka Andrzeja Chojnackiego, wybitnego znawcy historii regionu, wypełnia lukę w dziedzinie kompleksowo opracowanej monografii Patrykoz. Dodam za profesorem Uniwersytetu Łódzkiego, dr. hab. Rafałem Wiktorem Kowalczykiem, że autor powyższej publikacji „może być wzorem badacza, który spenetrował ogrom różnych dokumentów, poczynając od archiwalnych, poprzez pamiętniki, prasę, a kończąc na literaturze pięknej”. Natomiast prof. dr hab. Jarosław Czubaty z Uniwersytetu Warszawskiego stwierdza, że „jest to także prowadzona ze swadą, ciekawa w lekturze opowieść o dziejach „małej ojczyzny” Autora wyraźnie zafascynowanego dziejami regionu i jego dorobkiem kulturowym. Czytelnik odnajdzie w niej mnóstwo szczegółów biograficznych, anegdot i wywodów na temat koligacji ważnych w historii regionu. To w pewnym sensie także rodzaj kroniki towarzyskiej i rodzinnej[…].” Zainteresowanie niektórych czytelników wzbudzić też mogą liczne aneksy.
Książka została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
Na publikowanym zdjęciu ze spotkania w bibliotece na Kolejowej Andrzej Chojnacki pośrodku, od prawej znany zapewne czytelnikom Artur Ziontek – autor okładki, od lewej sokołowianin Andrzej Prządka, starszy kustosz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach, autor m.in. książki „Bibliografia Miejsca Pamięci Treblinka”, najnowszej publikacji Muzeum Treblinka. Promocja „bibliografii… miała miejsce w poniedziałek 8 maja w siedleckiej bibliotece.
Fot. Biblioteka Miejska w Sokolowie Podl.
« wróć | komentarze [0]
Dodaj komentarz
Komentarze do tego wpisu
Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu