2015-04-02
O miłości i kobietach w SOK-u
W środę 18 marca w sali widowiskowej SOK-u aktorskie i wokalne umiejętności zaprezentowała młodzież ze Studia Małych Form Teatralnych.
Młodzi ludzie szlifują swoje artystyczne talenty w Sokołowskim Ośrodku Kultury pod doświadczonym okiem Alicji Danielskiej.
W przededniu wiosny, po walentynkach i tuż po Dniu Kobiet razem ze swoją instruktorką zaprosili entuzjastów piosenki aktorskiej i dobrej literatury na słowno-muzyczny spektakl „Żegnaj kotku”. Całość spektaklu utrzymana była w żartobliwej konwencji, młodzi wykonawcy trochę na poważnie, a trochę w krzywym zwierciadle ukazali zagmatwany świat uczuć i przeżyć zakochanych kobiet. Tłem do muzycznych i poetyckich wyznań była sceneria fryzjersko-kosmetycznego studia, a wprowadzeniem do tematu spektaklu piosenka „Zakochani są wśród nas" z rep. H. Majdaniec, zaśpiewana przez występujących. Wystąpili: Alicja Danielska („Z kim tak ci będzie źle jak ze mną" z repertuaru Kaliny Jędrusik, „Sto minut dla urody" W. Szymborskiej, „Rebeka" z rep. Ewy Demarczyk), Weronika Grochowska, („Jeżeli to nie skończy się małżeństwem" Kabaretu Starszych Panów, „Do ciebie szłam" z rep. K. Jędrusik, „Bombonierka" z rep. Barbary Stępniak-Wilk i Grzegorza Turnaua), Julia Gontarz („List" Kabaretu Starszych Panów i „Song porzuconej" Kabaretu Hrabi), Olga Tomczuk („Świat Ordonki" A. Osieckiej, „Groszki i róże" z rep. E. Demarczyk), Klaudia Wekier – „Walczyk" z filmu „Halo Szpicbródka" A. Osieckiej, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem" z rep. E. Demarczyk), Kamila Rucińska („O rodzicach" Ludwika Jerzego Kerna), Weronika Pliszka („Kaziu, zakochaj się" i „Zakochałam się w czwartek niechcący" Kabaretu Starszych Panów), Sylwia Adamczuk („Pierwsza miłość" i „Miłość od pierwszego wejrzenia" W. Szymborskiej), Aleksandra Szajko („Dworzec" W. Szymborskiej, „Gdy jesteś zakochany..."
z podręcznika medytacji) oraz jedyny młodzieniec, Kuba Lachowski, który brawurowo wykonał „Valse Grande Brillante" z rep. E. Demarczyk oraz „Monolog o dziewczynie" Grzegorza Halamy. Na zakończenie wykonawcy wspólnie zaśpiewali tytułową piosenkę „Żegnaj kotku" z rep. H. Banaszak. Nie obyło się bez bisu.
Liczna publiczność gorącymi brawami dziękowała młodzieży za chwile uśmiechu, wzruszeń i refleksji oraz interesujące interpretacje nieśmiertelnych przebojów i tekstów literackich. Wyrazy uznania skierowała też do wykonawców dyrektor placówki Iwona Kopiwoda. Miejmy nadzieję, że ten udany spektakl jeszcze zagości na naszej sokołowskiej scenie.
Warto dodać, że „Żegnaj kotku…” to pierwsza odsłona Studia Małych Form Teatralnych, które pracowało do tej pory w trybie zajęć indywidualnych, a jego członkowie przygotowywali się na konkursy recytatorskie. Spektakl otworzył przed uczestnikami zajęć szerokie możliwości teatralne. Dzięki projektowi młodzież miała okazję „oswoić” słowo i poczuć radość płynącą z interpretacji aktorskiej.
JO
« wróć | komentarze [0]