O chorobach serca w sposób nieoczywisty
Sokołowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Sokołowskim Ośrodku Kultury już nie raz zaskoczył swoich słuchaczy. Nie inaczej było 21 lutego 2019 r. O chorobach serca w sposób iście teatralny opowiedzieli aktorzy z grupy „Mazowszanie 60+/-” oraz Agnieszka Buśk ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA.
Podczas spotkania seniorom zaprezentowano krótki spektakl, którego główną bohaterką była pani Emilia – wdowa po sześćdziesiątce, na co dzień zajmująca się domem, który przepisała na córkę. Wykorzystywana przez wnuczki i żyjąca pod dyktando apodyktycznej córki, znajduje chwile szczęścia w obecności pewnego mężczyzny. Wiadomość o planowanym ślubie wstrząsa jej przyjaciółkami i rodziną, którzy są przeciwni związkowi Emilii.
Spektakl był pretekstem do debaty o tym, czy osoby w starszym wieku mają prawo do własnego zdania, szczęścia i miłości. Aby jeszcze bardziej wyrazić swój protest wobec sytuacji ukazanej w przedstawieniu, w rolę głównej bohaterki wcielały się słuchaczki SUTW. Dzięki temu mogły podzielić się swoimi pomysłami na rozwiązanie konfliktu.
Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu wszystkim uczestnikom, a prowadząca spotkanie Agnieszka Buśk po raz kolejny zjednała w sobie sokołowskich seniorów.
Wyjątkowym wyróżnieniem był certyfikat „Miejsce przyjazne seniorom” wręczony przez artystów dla Sokołowskiego Ośrodka Kultury na ręce dyrektora Marcina Celińskiego i koordynatorkom SUTW – Alinie Simanowicz i Oli Kąkol.
Dzięki dofinansowaniu z Samorządu Województwa Mazowieckiego na koniec spotkania zorganizowano poczęstunek dla wszystkich uczestników. Czwartkowe wydarzenie było więc nie tylko ucztą dla ducha, ale i dla ciała.
Katarzyna Dybowska
« wróć | komentarze [0]
Dodaj komentarz
Komentarze do tego wpisu
Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu