NOWE ROZWIĄZANIA POLICJI NA RZECZ POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA
Choć pracę dzielnicowych rokrocznie przybliża mieszkańcom akcja „Dzielnicowy roku…” wciąż nie każdy posiada chociażby jego numer telefonu. Rozwiązaniem ma być nowa aplikacja policji – „Moja komenda”. Za jej pomocą można skontaktować się z dzielnicowym, a jeżeli nie wiemy kto nim jest - aplikacja oferuje możliwość wyszukania każdego dzielnicowego w Polsce. Wystarczy podanie adresu zamieszkania, a aplikacja natychmiast odnajdzie funkcjonariusza, któremu przypisany jest dany rejon. Możliwe jest również wyszukanie dzielnicowego za pomocą wpisania imienia i nazwiska, a do połączenia się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie – również w trybie offline. Oznacza to, że aby korzystać z aplikacji nie jest potrzebne połączenie z Internetem.
Zgłosić można praktycznie wszystko – zarówno nieprawidłowe parkowanie, jak i sprawy poważne, takie jak przemoc w rodzinie. W przypadku każdego zgłoszenia zadaniem dzielnicowego jest jak najszybsze podjęcia działań, które mają przeciwdziałać zagrożeniom. Aplikacja „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Android i iOS, a korzystanie nic nie kosztuje – usługa jest bezpłatna.
Drugim rozwiązaniem Policji, które ma zachęcić obywateli do reagowania na okoliczności łamania prawa jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Z Mapy skorzystać może każdy - wystarczy wejść na stronę internetową Policji, zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia jakie chcemy zgłosić. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy wahają się czy reagować w obawie o nieprzyjemności ze strony potencjalnych ukaranych, bowiem zgłoszenia są anonimowe. Pomimo anonimowości, każde ze zgłoszeń jest weryfikowane przez Policję.
Przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa do tej pory dokonanych zostało na terenie powiatu sokołowskiego 211 zgłoszeń, z czego 43 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości, również 43 – spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, kolejne 22 - nielegalnych wysypisk śmieci, z czego aż 16 zostało potwierdzonych. Przez platformę zostały również zgłoszone przypadki znęcania się nad zwierzętami. Jak widać, za pośrednictwem Mapy również można zgłosić wszystko – również sprawy, o których nie zawsze chcemy mówić głośno.
Oczywiście w wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji wciąż należy dzwonić pod numery alarmowe - 997 lub 112.
Źródło: WP KWP zs. w Radomiu
Statystyki – KPP Sokołów Podlaski
PJoF
« wróć | komentarze [2]
Dodaj komentarz
Komentarze do tego wpisu
Nigdy!!. Chcą ze społeczeństwa zrobić ormowców. Kto doniesie, ten będzie zapisany jako swoje ucho. Dziś ustalenie kto donosi przez internet, telefon, czy inne urządzenie to pestka. Nie dajmy się wciągnąć w ten niecne tryby. Już im monitoring nie wystarcza?. |
popo 2017-04-30 12:36:51 |
ORMO to jest to!!. Tylko teraz jak by to się zwało?. Ochotnicza Rezerwa Policji!. ORP. Przyjdą?. Sami nie. Ale. |
popo 2017-04-29 22:00:29 |