29
2022
2011-08-18

Nieudana inauguracja

Piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski w pierwszej kolejce IV ligi grupy południowej przegrali na własnym boisku z drużyną Energia Kozienice-Janików 0:3.

Pierwszy przeciwnik po powrocie naszego Podlasia do wyższej klasy rozgrywkowej to drużyna z Kozienic. W poprzednim sezonie zajęła 7 miejsce w IV lidze z dorobkiem 42 punktów. Przed startem rozgrywek do naszej drużyny dołączyli Mariusz Kruk z Pogoni Siedlce i Łukasz Buczyński z Zorzy Sterdyń. Brakuje natomiast w naszych szeregach najlepszego strzelca z poprzedniego sezonu - Marcina Gały. Przeniósł się do Czarnych Węgrów.

Początek spotkania z Energią był dość wyrównany. Oba zespoły badały swoje możliwości. Tak było do 24 minuty, kiedy to Paweł Matłacz faulował zawodnika gości poza polem karnym. Dobrze rozegrany rzut wolny przyniósł gościom prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Jacek Suchodolski. Po upływie kolejnych 3 minut było już 0:2 dla gości. Tym razem gapiostwo naszych piłkarzy wykorzystał Konrad Kłos.

Po zmianie stron Podlasie chciało odrobić straty. Jednak nasi piłkarze w tym dniu nie mogli znaleźć sposobu na bramkarza przyjezdnych. Z upływem czasu popełniali coraz więcej błędów w obronie, czego skutkiem był kolejny gol dla Energii. W 73 minucie Matłacza pokonał Eugeniusz Kołodziejczyk. Ostatecznie goście zasłużenie pokonali naszych piłkarzy 3:0.

Podlasie Sokołów Podlaski - Energia Kozienice-Janików 0:3 (0:2)

Bramki: Suchodolski 24', Kłos 27', Kołodziejczyk 73'

Podlasie: Matłacz – Bednarczyk (79’ Protaziuk), Maksymiak, Stromecki, Siedlecki – J. Wyrozębski, K. Wyrozębski (46’ Horowicz), Wojtczuk (62’ Pietrzyk), Sawicki – Kobus(46’ Świnarski), Kruk

Energia: Matysiak – Dryk, Jańczyk, Strąg Wolski – Kłos (70' Chmielewski), Kalinka, Czaplarski, Nowocień (58' Kołodziejczyk) – Suchodolski, Seremak (50' Kamola)