29
2022
2013-03-18

Nie tylko dla Kobiet w Sterdyni


W niedzielne popołudnie 10 marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu  w Sterdyni odbyły się uroczystości z okazji Dnia Kobiet (i Dnia Mężczyzn). Rozpoczęła je Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii przeprowadzona przez pracowników Terenowego Zespołu Doradczego w Sokołowie Podlaskim. Następnie, ponieważ 10. marca coraz częściej obchodzi się w Polsce Dzień Mężczyzn jako wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty, były życzenia dla nielicznych panów i muzyczna dedykacja dla nich – piosenka w wykonaniu Angeliki Marczuk „Odrobina szczęścia w miłości”.  Z kolei wójt Czesław Marian Zalewski złożył serdeczne życzenia wszystkim paniom, a symboliczny bukiet kwiatów wręczył pani Danucie Dąbrowskiej, przedstawicielce starszego pokolenia pań obecnych na sali.
Po życzeniach przyszedł czas na program artystyczny, prowadzony przez dwie młode konferansjerki – Julię Kur i Adriannę Adamczuk. Zebrani obejrzeli występ dzieci z kółka tanecznego,  przygotowanych  przez pana Roberta Dąbrowskiego. Mali tancerze, oklaskiwani szczególnie przez swoje babcie i mamy, zaprezentowali się w tańcu towarzyskim i nowoczesnym. Okolicznościowy montaż słowno - muzyczny przedstawiła grupa utalentowanych sześciolatków ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni. Dzieci przygotowała pani Ewa Witkowska.  Następnie przyszedł czas na gwiazdę koncertu. Piosenki Piotra Szczepanika, Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Czerwonych Gitar, Janusza Laskowskiego zaprezentował Łukasz Kołakowski, wokalista z Białegostoku, który w ciągu ostatnich dziesięciu lat gościł na ponad dwustu festynach, wielu galach, a jego popularność jako wykonawcy znanych polskich przebojów stale rośnie. Interpretacje młodego artysty przypadły do gustu również sterdyńskiej publiczności. W ostatniej części koncertu z muzycznymi dedykacjami wystąpiła Orkiestra Dęta OSP w Sterdyni. Jeden z muzyków - pan Roman Brochocki prezentował też związane z Dniem Kobiet żartobliwe wiersze i monologi, które były przyjmowane gorącymi brawami.
Po programie artystycznym ogłoszone zostały wyniki Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii. Pierwsze miejsce zdobyła pani Anna Piwko, drugie pani Małgorzata Kobryń, a trzecie pani Cecylia Kur. Przyznano też wyróżnienia dla Moniki Kur-Kowalskiej i Renaty Piwko. Dyplomy i nagrody laureatkom wręczali pani Anna Matusik z ośrodka doradztwa w Sokołowie i wójt gminy.
Ostatnim punktem programu było otwarcie wystawy prac Joanny Błońskiej –OBECNOŚĆ. Wójt Marian Czesław Zalewski przedstawił osiągnięcia autorki obrazów. Wspomniał też, że niedawno otrzymała ona papieskie odznaczenie „Benemerenti”. Natomiast artystka  podziękowała za zaproszenie i stwierdziła: „Wszyscy jesteśmy twórcami, tworzymy rzeczywistość wokół nas przez słowa, gesty, postępowanie. Stąd ogromna odpowiedzialność, szczególnie przed Bogiem. Najważniejsze, co nas tworzy, co jest wartością to człowiek, rodzina, praca, wiara. Poprzez tematy swoich prac mówię o tym. Mam nadzieję, że ta wystawa utrwali te wartości w państwa sercach”. Następnie był czas na podziwianie prac zgromadzonych na wystawie.
Niedzielne spotkanie w GOKiS zakończyły rozmowy przy słodkim poczęstunku, herbatce i kawie.




JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe