29
2022
2018-02-14

Nie dały rady gdańszczankom

Koszykarki Miejsko – Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów S.A. Sokołów Podlaski uległy u siebie w meczu 19 kolejki rozgrywek pierwszej ligi grupy A Politechnice Gdańskiej 75:86.

Podopieczne trenera Karola Krakowskiego zmierzyły się z zespołem Politechniki Gdańskiej, który jest liderem w tabeli i poniosły tylko jedną porażkę w rundzie zasadniczej. W pierwszym spotkaniu tych drużyn w 8 kolejce sokołowianki uległy na wyjeździe różnicą tylko 3 punktów 61:58. Był to typowy mecz walki, MPKK prowadził w I kwarcie 6:2, ale dobrą grą w obronie przeciwniczki wygrały kwartę 16:12. W 2 kwarcie sokołowianki poprawiły skuteczność, dużo rzucały, szczególnie za 3 punkty i zremisowały kwartę 25:25. Przed przerwą Politechnika prowadzia różnicą 6 punktów 47:41. W 3 kwarcie gdańszczanki odskoczyły na 58:50. Sokołowianki doprowadziły do różnicy 59:56 dla przyjezdnych i wygrały 3 kwartę 1 punktem 19:18. Jednak w 4 kwarcie Politechnika okazała się skuteczniejsza, wygrała zdecydowanie po rzutach z pół dystansu i dystansu. Do końca meczu kontrolowały przebieg gry. Mimo porażki sokołowianki podjęły na parkiecie walkę, grały ambitnie, a szczególnie wyróżniały się w drużynie w tym spotkaniu Martyna Stasiuk i Ewelina Jackowska. Najlepszą zawodniczką została wybrana Marianna Duszkiewicz z Politechniki Gdańskiej i otrzymała nagrodę rzeczową od sponsora klubu sokołowskiego.

W 20. kolejce rozgrywek MPKK pauzuje, a w 21. zagra na wyjeździe z SMS II Łomianki 24 lutego (sobota).