29
2022
2010-12-29

Nasze koszykarki wygrywają

Przedświąteczny weekend okazał się udany dla naszych seniorek i juniorek, które wygrały swoje mecze.

Wysoko w Zgierzu
Seniorki MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski rozegrały ostatni mecz w pierwszej rundzie rozgrywek 1 ligi B kobiet. Pojechały do Zgierza na pojedynek z miejscowym SK Mag Rys Zgierz. Spotkanie to było meczem kończącym zmagania w pierwszej rundzie. Zwycięstwo dawało nam szansę na objęcie fotela lidera ligi. Po pierwszej kwarcie było 10:14 dla sokołowianek, co zapowiadało ciężki mecz. Trener Karol Krakowski zalecił wzmocnić grę w obronie, a w ataku wykorzystać zawodniczki podkoszowe. Przyniosło to efekt w postaci okazałej wygranej 93:31. Po tym zwycięstwie nasze zawodniczki zajmują aktualnie pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek 1 ligi B kobiet.
SK Mag Rys Zgierz - MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 31:93 (10:14, 6:27, 8:25, 7:27)
MKK Sokołów S.A.:
Jankowska 30, Kadrońska 23 (3x3), Urbaniak 12 (2x3), Owczarek 12, Stasiuk 9, Hołubicka 3, Jankowska 2, Miklas 2, Wojewódzka, Biaduń. Trener Karol Krakowski.

Rehabilitacja juniorek
Juniorki MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski również rozegrały mecz na wyjeździe. Przeciwniczkami były dziewczyny z GOSiR Piaseczno. Po ubiegłotygodniowej porażce  w meczu z SKS 12 II Warszawa i stracie cennych punktów, nasze koszykarki tym razem  rozegrały bardzo dobry mecz. Po 5 minutach gry prowadziły 11:0. Ostatecznie sokołowianki wygrały różnicą 45 punktów.
GOSiR Piaseczno –  MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski   35 : 80 (4:19, 10:20, 15:19, 6:22)
Czarnocka 25, Urbaniak 17, Michałowska 13, Kosińska 7, Biaduń 5, Suchocka 4, Kurełek 3, Szybka 2, Miklas 2, Jankowska 2, Krasuska. Trener Mariusz Świerk

Wyrównany mecz
Młodziczki z MKK OSiR Sokołów Podlaski zagrały z Huraganem Wołomin. Było to wyrównane spotkanie. Dopiero  początek 4 kwarty zaważył o porażce naszych koszykarek. Dziewczyny z Wołomina są obecnie liderem rozgrywek. Sokołowianki zajmują II miejsce w ligowej tabeli.
MKK OSiR Sokołów Podlaski - Huragan Wołomin  61:67 (16:14; 15:15; 15:26; 15:17)