"Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga!"
Organizatorem debaty była Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu i Kuratorium Oświaty w Warszawie. Seminarium skierowane było do uczniów klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego.
Z głównymi założeniami kampanii i działaniami związanymi z jej realizacją zapoznał uczestników Pan Sylwester Różycki – zastępca Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie. Pierwszym punktem spotkania było wystąpienie dr Beaty Bocian – Waszkiewicz, Dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, pedagoga, socjoterapeutki. Następnie głos zabrała Pani mgr Ewa Murawska, pedagog Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, edukator profilaktyki i uzależnień. Temat wystąpienia brzmiał: ,,Tego nie powie Wam dealer”. ,,Randka z paragrafem – odpowiedzialność prawna nieletnich” – to kolejny temat debaty. O odpowiedzialności karnej wynikającej z postanowień ustawy o zapobieganiu narkomanii opowiedział młodzieży komisarz Adam Bujalski, Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Powiatowej Komendy Policji w Sokołowie Podlaskim. Po krótkiej przerwie moderator, mgr Paulina Kliczko - Kamut – pedagog, socjoterapeutka otworzyła panel dyskusyjny pt: ,,Krąg zawiłości i szczypta asertywności – meandry profilaktyki w praktyce”, na którym zaprezentowała kilka wybranych umiejętności psychospołecznych, zapobiegających zachowaniom ryzykownym. Poprowadziła mini scenki dotyczące przykładów z życia osób zdominowanych przez uzależnienie. Dotyczyły one możliwości wyjścia z patowych sytuacji, trudnej sztuki odmawiania i zachowań asertywnych.
Prelekcję pt. ,,Pomocna dłoń, czyli gdzie uzyskasz wsparcie w sytuacjach zagrożenia uzależnieniem” wygłosił mgr Łukasz Bocian, pracownik Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokołowie Podlaskim. Podczas debaty młodzież miała możliwość założenia alkogogli i narkogogli. Uczniowie mogli przekonać się, w jaki sposób narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne.
Debata młodzieżowa była tylko jednym z wielu działań zakreślonej na szeroką skalę kampanii profilaktycznej.
Info / Fot. ZS Nr 1 w Sokołowie Podl.
« wróć | komentarze [1]
Dodaj komentarz
Komentarze do tego wpisu
chciałabym podziękować pani paulinie że jest mi bardzo potrzebna ponieważ kocham bardzo ciekawa kampania o narkotykach nie tędy droga szkoda że mnie nie było wszytkim gratuluje |
samotna 2018-07-29 11:23:25 |