29
2022
2016-10-21

Naprzód wyeliminował Podlasie z pucharu

W meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski przegrali 4:1 w Skórcu z miejscowym Naprzodem i odpadli z rozgrywek .
Obie drużyny do spotkania przystąpiły w osłabionych składach, z jednej jak i drugiej strony brakowało po kilku z pierwszej jedenastki.
Od pierwszego gwizdka piłkarze Naprzodu grali wysokim presingiem. Już w 3’ minucie meczu po odbiorze piłki na połowie gości Dorian Zając dośrodkował z prawej strony na głowę Karola Kruszewskiego który pokonuje bramkarza Podlasie. 1:0 dla Naprzodu.
Ogólnie cała pierwsza połowa to agresywne i wysokie ataki piłkarzy Naprzodu na połowie Podlasia, które dają efekt w postaci odbioru piłki i stworzeniu kilku sytuacji bramkowych; jednak kończą się na obrońcach bądź złym dograniem do partnerów. Naprzód był bliski podwyższenia prowadzenia w 19’ minucie meczu gdzie rajdem popisał się Jakub Dołęga jednak źle dograł do Zająca. Naprzód próbował też strzałów z dystansów jednak nie trafiały one w światło bramki. Ataki Podlasia kończyły się udanymi pułapkami ofsajdowymi. W 40’ minucie meczu Przemysław Głowacz był bliski pokonania Adamiaka, który ratuje się dobrą interwencją po złym wybiciu piłki przez niego.
W drugiej połowie obraz gry powoli się zmieniał. Przewagę uzyskała drużyna Podlasia. W 57’ minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Przemysław Głowacz zgrywa piłkę z drugiego słupka w środek pola bramkowego a tam nie pilnowany Łukasz Buczyński doprowadza do remisu.
Bramka wyraźnie dodała skrzydeł gościom. Podlasie przeprowadziło świetną akcję w 67’ minucie meczu jednak strzał Głowacza broni instynktownie Adamiak. W 76’ minucie meczu po zagraniu Mateusza Kafary z prawego skrzydła na środek do Michała Kruszewskiego a ten decyduje się na strzał z dystansu i piłka wpada do bramki Podlasia.
W 80’ minucie meczu świetnym prostopadłym podaniem Zająca do Karola Kruszewskiego, który w sytuacji sam na sam uderza obok bramkarza i wpada do bramki. Ostatnią ładną bramkę dla Naprzodu w 86’ minucie meczu strzelił Mateusz Kafara, który uderza z pierwszej piłki uderza w powietrzu z woleja i ta wpada do bramki.

Mecz mógł się podobać. Był toczony w dość dobrym tempie. Naprzód był lepszym zespołem w I połowie i od 75’ minuty do 90. Podlasie po strzeleniu bramki uzyskało 20 minutową przewagę.

W drugim meczu półfinałowym Mazovia II Mińsk Mazowiecki pokonała Zryw Sobolew 5:0. Naprzód i Mazovia II wywalczyły awans do rozgrywek wojewódzkich, które rozpoczną się na wiosnę 2017roku.

Naprzód Skórzec- Podlasie Sokołów Podlaski 4:1 ( 1: 0)
Bramki : Kruszewski Karol 3,’80’, Kruszewski Michał 76,’ Kafara Mateusz 85’- Buczyński Łukasz 57’