29
2022
2013-06-21

Najmłodsze koszykarki też najlepsze

Zawodniczki MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski z rocznika 2002 zwyciężyły w rozgrywanym w Sokołowie Podlaskim finale mazowieckiej ligi „Pierwszy Krok”. Nasze najmłodsze adeptki koszykówki nie dały szans rywalkom z Garwolina i Żyrardowa.
W pierwszym meczu półfinałowym pokonały zespół z Garwolina 50:37, przez cały czas dyktując warunki na boisku. W finale sokołowianki zagrał „koncertowo”, dominując w każdym elemencie gry. Dziewczęta wytrzymały presję gry w meczu finałowym i pewnie zwyciężyły 47:16.
Oprócz tytułu Mistrza Mazowsza, nasze zawodniczki zostały wyróżnione tytułem MVP dla Natalii Kurach oraz statuetką dla najlepszej zawodniczki zespołu, którą została wybrana Gabrysia Krakowska, wyróżniona przede wszystkim za doskonałą grę w meczu półfinałowym.
Królem strzelców turnieju została zawodniczka UKS Trójka OSiR Żyrardów Zofia Grzegorzewska. Statuetki dla najlepszych zawodniczek  oprócz Gabrysi Krakowskiej z Sokołowa, otrzymały też Klaudia Szczepanek z Wołomina, Natalia Świrk z Garwolina, Patrycja Dąbrowska z Żyrardowa.

Kolejność końcowa turnieju:
1.MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski,
2.UKS TRÓJKA OSiR Żyrardów,
3.UKS Huragan Wołomin,
4.SP nr 1 Garwolin.

Wyniki meczów MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski:
Półfinał: MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski – SP nr 1 Garwolin 50:37 (15:6, 8:11, 17:2, 10:18).
Finał: MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski – UKS TRÓJKA OSiR Żyrardów 47:16 (7:7, 18:2, 14:4, 8:3)
Skład: Gabriela Krakowska 16, Kamila Kościańczuk 15, Maja Bolesta 15, Aleksandra Banasiak 14, Natalia Kurach 11, Pola Marcyniuk 7, Marta Jakubowska 6, Eliza Rucińska 6, Gabriela  Gołownicka 4, Karolina Krysińska 3, Wiktoria Idzikowska, Magda Moczulska, Monika Sawicka, Maria Salach, Martyna Brylińska, trener Karol Krakowski.