29
2022
2014-05-09

Najlepsi w „Srebrnej Masce”


29 kwietnia Sokołowski Ośrodek Kultury gościł w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni. Z powodu remontu SOKu odbyły się tam eliminacje powiatowe XIX Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska".

Z terenu powiatu sokołowskiego przybyło 6 dziecięcych grup teatralnych oraz 2 młodzieżowe. Na scenie zaprezentowano 9 przedstawień w różnych technikach inscenizacyjnych. Największym powodzeniem cieszył się teatr żywego planu, poza tym były dwa teatry ruchu i jeden teatr lalek. Komisja w składzie Barbara Kąkol, Maria Banaśkiewicz, Paweł Kryszczuk do udziału w etapie wojewódzkim w  kat. szkół podstawowych  zakwalifikowała „Mini - Kacperek” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podl. z przedstawieniem „Smok ze smoczej jamy” (op. Urszula Danielska)  oraz Teatrzyk Raz-Dwa-Trzyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 z lalkowym przedstawieniem „Marcin i koza” (op. Bożena Głażewska).  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych do dalszego etapu awansowała Grupa  „Preteksty” z I LO w Sokołowie Podl. z przedstawieniem Pułapka” (op. Urszula Kosieradzka). 
        Poza tym wystąpili: z GOKiS w Sterdyni Klub 4H ze spektaklem „Poczekalnia” (op. Marianna Kobylińska), z Zespół Szkół w Sterdyni grupa „Tsunami” (szkoła podstawowa) z spektaklem teatru ruchu „Taniec śmierci” (op. Jarosława Truskolaska) i grupa  „Świetliki” (gimnazjum)  z spektaklem teatru ruchu „List Joli” (op. Zuzanna Ceglarz), z Sokołowskiego Ośrodka Kultury Grupa Teatralna „Kolej - Na” – przedstawienie „Dziadek postanawia umrzeć” (op. Alicja Danielska), ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podl. grupa .„Kacperek” – spektakl „Dom wschodzącego słońca” i  „Mini - Kacperek” – „Strach ma wielkie oczy” (op. Urszula Danielska). 
        Wszystkie przedstawienia wzbudziły duże zainteresowanie publiczności. Choć  różniły się od siebie tak konwencją sceniczną, warsztatem aktorskim, jak i umiejętnością operowania tekstem, to jednak w każdym był wielki potencjał i energia, a także  talent  młodych aktorów. To ważne, bo  kontakt z szeroko pojętą sztuką jest niezwykle istotny w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym dziecka. Człowiek w najmłodszych latach swojego życia jest niezwykle otwarty na wszelkie bodźce dostarczane z zewnątrz. Im ciekawsze one będą, tym bardziej zaprocentują w przyszłości.  

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe