29
2022
2013-04-30

Młodziczki MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski najlepsze w półfinale MP U-14

Trzy zwycięstwa odniosły młodziczki z Sokołowa w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski U-14. Jest to ósmy awans do finałów Mistrzostw Polski w rozgrywkach młodzieżowych drużyny z Sokołowa Podlaskiego.

Półfinał Mistrzostw Polski młodziczek U-14, grupa X, został rozegrany w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim w dniach 26-28.04.2013. W turnieju grały cztery drużyny: WKK Wrocław, UKS Huragan Wołomin, MKS MOS Wrocław i gospodarz turnieju, MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, cztery kwarty po 10 minut. Dwie najlepsze drużyny z turnieju awansowały do finałów. Turniej sędziowali: Jolanta Mikulska, Katarzyna Miłobędzka, Marcin Miszkiewicz, Michał Gąsiński z okręgu Warszawskiego. Komisarzem zawodów był p. Jarosław Czeropski z Białegostoku.

Zdecydowanie najlepszym zespołem turnieju był zespół prowadzony przez trenera Mariusza Świerka, pewnie wygrywając wszystkie spotkania. Pozostałe drużyny walczyły o drugie miejsce.

MKK Sokołów był zespołem bardzo dobrze przygotowanym kondycyjnie, mającym silny atak i grającym dobrze w obronie. Było to kluczem do zwycięstwa w tych zawodach.

Drugie miejsce w turnieju zajął zespół WKK Wrocław. Poniósł pierwszą porażkę w eliminacjach do finałów Mistrzostw Polski dopiero z drużyną z Sokołowa. Ma w swoim składzie dwie wyróżniające się zawodniczki: Marię Matuszewską i Karolinę Szydłowską. Zespół zaprezentował dobrze ułożoną grę w ataku i solidną obronę.

Trzecie miejsce zajął MKS MOS Wrocław. Najmłodszy zespół turnieju, tylko trzy zawodniczki były z rocznika 1999. Pozostałe zawodniczki były młodsze. Jeżeli drużyna utrzyma ten skład, za rok może walczyć o medal Mistrzostw Polski. W turnieju zabrakło zespołowi doświadczenia i ustępował dwóm najlepszym zespołom pod względem fizycznym.

Huragan Wołomin, najsłabsza drużyna półfinału, słabsze przygotowanie fizyczne i techniczne od pozostałych drużyn. Gra Huraganu oparta była na dwóch zawodniczkach: Patrycji Gawara oraz Wiktorii Greloch. Są to wysokie zawodniczki, które w przyszłości mogą grać w dobrych ligowych klubach.

Turniej był dobrze zorganizowany, zespoły były zakwaterowane w jednym miejscu. Przez trzy dni zawodniczki, trenerzy, kibice mogli degustować się produktami zakładów mięsnych SOKOŁÓW S.A. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. MVP turnieju, podobnie jak w ćwierćfinale rozegranym dwa tygodnie temu, została Magdalena Szkop z Sokołowa, która również była najskuteczniejszą zawodniczką turnieju, zdobywając 62 punkty.

Finały Mistrzostw Polski odbędą się w dniach 29.05 – 02.06.2013, w których grać będą: w jednej grupie: MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski, MUKS WSG Supravis Bydgoszcz, KKS Olsztyn, KS JAS-FBG Sosnowiec; w drugiej grupie: WKK Wrocław, VBW GTK Gdynia, KS BAT Sierakowice, PTK Pabianice.

Pierwszy mecz półfinału WKK Wrocław - UKS Huragan Wołomin 76:59 (16:9; 23:20; 20:17; 17:13). Zdecydowanym faworytem spotkania był zespół z Wrocławia, ale dwie pierwsze kwarty były wyrównane. Od trzeciej kwarty WKK odskoczył na 12-15 punktów. Zawodniczki z Wołomina próbowały zmniejszyć tą przewagę, ale wrocławianki skutecznie broniły się, wygrywając spotkanie 17 punktami.

W kolejnym meczu, MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski - MKK MOS Wrocław 79:43 (14:12; 19:10; 27:13; 19:8). Skład i punkty Sokołowa: M Szkop 14, E. Bolesta 13, M. Kaczmarczyk 13, P. Młynarczuk 13, K. Pytlak 10, B. Zieniewska 6, G. Świętochowska 4, A. Iwaniuk 3, K. Zieniewska 3, A. Falkowska, M. Tomczuk, E. Kisielińska. Pewna wygrana koszykarek z Sokołowa. Szybki atak i obrona na całym boisku zdecydowała o tak wysokim zwycięstwie. Zawodniczki z Wrocławia zanotowały dużo strat piłek, co wykorzystywały umiejętnie przeciwniczki.

Trzecie spotkanie pomiędzy MKS MOS Wrocław - UKS Huragan Wołomin 64:54 (16:16; 15:19; 17:5; 16:14). Huragan wygrał pierwszą połowę 35:31, ale od trzeciej kwarty wrocławianki grały coraz lepiej i wyszły na prowadzenie po trzeciej 48:39. Po wyrównanej czwartej kwarcie utrzymały 10 punktową przewagę.

Czwarty mecz MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski – WKK Wrocław 68:52 (19:9; 16:17; 23:14; 10:12). Skład i punkty Sokołowa: M. Szkop 22, M. Kaczmarczyk 12, M. Maliszewska 9, B. Zieniewska 8, P. Młynarczuk 5, E. Bolesta 4, K. Pytlak 4, A. Piórkowska 2, G. Świętochowska 2, A. Falkowska, K. Ksionek. K. Zieniewska. Był to najlepszy mecz turnieju. Od samego początku sokołowianki uzyskały przewagę, jednak wrocławianki wcale nie poddały się, podjęły walkę, wygrywając drugą i czwartą kwartę. Było to żywiołowe spotkanie, trzymające kibiców w napięciu. O zwycięstwie MKK zadecydowała dobra gra w ataku, szczególnie skuteczna gra Magdy Szkop, która zdobyła 22 punkty.

Piąty mecz MKS MOS Wrocław – WKK Wrocław 40:64 (7:19; 13:12; 5:18; 15:15). Było to spotkanie dwu drużyn z Wrocławia, które decydowało o zajęciu drugiego miejsca w turnieju. W dotychczasowych spotkaniach tych zespołów WKK było lepsze. Tak też było w tym meczu. Mimo otwarcia meczu 1:0, MOS Wrocław nie był w stanie przeciwstawić się mocnej obronie WKK, tracąc w ataku dużo piłek, co przeciwniczki skutecznie wykorzystywały. Wygrywając ten mecz, zapewniły sobie awans do finałów.

Szósty mecz turnieju MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski – UKS Huragan Wołomin 87:29 (21:13; 24:5; 18:10; 24:1). Skład i punkty Sokołowa: M. Szkop 16, A. Iwaniuk 14, P. Młynarczuk 12, M. Maliszewska 10, G. Świętochowska 9, E. Kisielińska 8, B. Zieniewska 8, M. Tomczuk 6, A. Falkowska 2, K. Ksionek 2, A. Piórkowska, K. Pytlak. Był to ostatni mecz turnieju i najwyższe zwycięstwo sokołowianek ze wszystkich sześciu spotkań. Z szybkim atakiem i dobrą grą pod koszem nie radziły sobie w tym spotkaniu zawodniczki z Wołomina, prezentując też słabszą grę techniczną. W rozgrywkach okręgowych i tak wołominianki przegrywały zdecydowanie większą różnicą punktów mecze z MKK. Na tym turnieju udało się uniknąć wyższej porażki.

Mamy nadzieję, że młodziczki z rocznika 1999 pójdą w ślady swoich starszych koleżanek, które w kategorii młodziczek zdobywały medale w Mistrzostwach Polski.