29
2022
2021-11-09

MKS Pruszków za silny w I Lidze Kobiet

W ramach 6. kolejki I Ligi Kobiet PZKosz, w niedzielę 7 listopada koszykarki Miejsko-Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów SA w Sokołowie Podlaskim rozegrały mecz w Pruszkowie z miejscowym MKS-em.

MKS Pruszków jest od kilku lat murowanym faworytem do wygrania ligi. Rok do roku od sezonu 2017/2018 MKS Pruszków kończył rozgrywki w finale play-off, a nawet wywalczył sportowy awans do Ekstraklasy, z którego jednak nie skorzystał.

Trener Jacek Rybczyński miał do dyspozycji doświadczone zawodniczki z przeszłością w Basket Lidze Kobiet: Julię Tyszkiewcz, Karolinę Olszewską, Marzenę Marciniak oraz wyróżniające się na parkietach I Ligi: Sonię Frojdenfal, Polę Dmochewicz, Katarzynę Świeżak czy Katarzynę Szyller.

Gospodynie zaczęły spotkanie od agresywnej obrony i szybkiej gry w ataku, co zaowocowało wynikiem 23:10 na koniec pierwszej kwarty. W drugiej kwarcie obraz gry nie zmienił się znacząco i na przerwę zawodniczki schodziły do szatni z wynikiem 42:21.

Trener Rafał Haponik wprowadził kilka korekt, co zmieniło obraz trzeciej kwarty, która skończyła się wynikiem 19:18 dla MKSu. Koszykarki MPKK miały dogodne sytuacje, jednak brakowało skuteczności z dystansu i wykończenia spod kosza, natomiast miejscowe były świetnie dysponowane. Spotkanie zakończyło się porażką MPKK 53:80.

Trener: Rafał Haponik

Skład i punkty MPKK:
Chrząszcz Karolina 0, Dec Aleksandra 0, Haponik Maja 9 [1x3], Iwaniuk Aleksandra 7 [kpt.], Jackowska Ewelina 12 [2x3], Jastrzębska Wiktoria 8, Jurczak Marta 2, Płatek Kamila 7 [1x3], Stefańska Martyna 3, Zieniewska Karolina 5 [1x3]

Iodica TopMarket MKS Pruszków - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podl. 80:53

Po rozegraniu 6 dotychczasowych spotkań zespół Miejsko-Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów SA w Sokołowie Podlaskim zajmuje 7 miejsce z bilansem 3 zwycięstw i 2 porażek. Kolejne spotkanie MPKK rozegra w Pabianicach 7 listopada w ramach 7. kolejki I Ligi Kobiet.