29
2022
2012-03-02

MKK SOKOŁÓW S.A. na VI miejscu w Finałach Mistrzostw Polski U-20

Mecz od początku nie układał się sokołowiankom dobrze. Trudy turnieju dawały już znać o sobie, a przeciwniczki, z którymi nasz zespół zmierzył się w półfinałach, znów postawiły wysoko poprzeczkę. Wysoko przegrana pierwsza kwarta sprawiła, że sokołowianki po raz kolejny musiały odrabiać straty. Sztuka ta prawie udała się do przerwy, bo do szatni oba zespoły schodziły z wynikiem 32: 28 dla gorzowianek. Po przerwie zespół MKK SOKOŁÓW S.A. nie mógł przełamać problemów ze skutecznością. Do problemów sokołowianek przyczyniła się jeszcze konieczność opuszczenia parkietu przez Justynę Owczarek w wyniku kontrowersyjnie ocenionej przez sędziów sytuacji. Mimo tych problemów zespół MKK SOKOŁÓW S.A. poderwał się jeszcze do ataku i po serii szybkich akcji i celnych „trójek” Weroniki Urbaniak i Dominiki Jankowskiej zmniejszył przewagę do 10 punktów. Do końca meczu pozostało jednak zbyt mało czasu i wyniku nie dało się już zmienić na korzyść MKK SOKOŁÓW S.A.

VI miejsce w tak silnie obsadzonym turnieju o Mistrzostwo Polski U-20 należy jednak odbierać w kategorii sukcesu. Koszykarki MKK SOKOŁÓW S.A. nawiązały walkę w każdym meczu, a najważniejsze spotkanie z Polkowicami, decydujące o końcowej klasyfikacji turnieju, w dobrym stylu wygrały. Zespół pokazał charakter i wolę walki, a zawodniczki udowodniły, że koszykówka jest im bliska, a sportowa rywalizacja sprawia wiele radości.

Na koniec zmagań wręczono pamiątkowe dyplomy i indywidualne wyróżnienie. MVP sokołowskiego zespołu została wybrana Justyna Owczarek, która poza tym wyróżnieniem zdobyła jeszcze tytuł Króla Strzelców.