29
2022
2020-11-10

Mistrzostwa Polski Masters

W weekend 24 i 25 października br. na torze kolarskim Arena Pruszków odbyły się otwarte Mistrzostwa Polski Masters w konkurencjach torowych.

Ogółem udział wzięło około 50 zawodników w tym jeden Francuz, jeden Niemiec i jeden Holender, w prawie wszystkich kategoriach wiekowych w dziewięciu konkurencjach:

Wyścig drużynowy na dochodzenie

W Mistrzostwach Polski w Pruszkowie udział wzięło dwóch zawodników Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów - prezes STC Sylwester Prętczyński oraz Piotr Bugała. Obaj startowali w kategorii M 40 B. Sylwester Prętczyński wystartował w wyścigu indywidualnym na dochodzenie na dystansie 3 km i z wynikiem 4:13,883 zdobył srebrny medal oraz tytuł pierwszego wicemistrza Polski na rok 2020. Piotr Bugała w tym samym wyścigu z 4:03,111 zdobył złoty medal i tytuł MP na rok 2020. Piotrek ponadto wywalczył jeszcze tytuł MP w scratchu na 40 okrążeń i w wyścigu eliminacyjnym. Podsumowując, STC na MP zdobyło 3 złote i jeden srebrny medal co niewątpliwie jest dużym sukcesem i zobowiązuje zawodników do jeszcze większej pracy aby dumnie reprezentować barwy naszego klubu i miasta.