Mikołajkowe zajęcia z wykładowcami z Politechniki Warszawskiej
Dla uczniów klas IIA i IIE biorących udział w projekcie MakeITreal były to zajęcia konsultacyjne z projektowania obiektów 3D. Uczniowie, którzy od już od października tworzą nowe projekty, mieli okazję wyjaśnić napotykane trudności, korzystając z pomocy specjalisty od druku 3D panem Arturem Sobczykiem. Pan Artur zapoznał również uczniów z innymi niż wykorzystywany do tej pory, programami do tworzenia modeli 3D. Programy te w niektórych zastosowaniach wydają się prostsze.
Dla uczniów klasy IA były to zajęcia rozpoczynające udział w projekcie STEM4youth. Zajęcia poprowadził prodziekan Wydziału Fizyki dr. Przemysław Duda. W czasie zajęć uczniowie mieli okazję między innymi zapoznać się z możliwościami wirtualnego laboratorium fizyki stworzonego na wydziale fizyki i przeprowadzić w tym laboratorium eksperyment, badając zjawisko fotoelektryczne.
Projekt STEM4youth jest międzynarodowym projektem, którego koordynatorem jest Wydział Fizyki PW. O wzięcie udziału w projekcie ubiega się wiele liceów w Polsce. Nasz udział stał się możliwy dzięki rozwijającej się od wielu lat współpracy z tym wydziałem. Projekt powstał w ramach programu unijnego Horyzont 2020 - największego w historii programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet w latach 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro. Zadaniem jest stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji: od koncepcji naukowej, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii.
Zadaniem projektu STEM4youth jest między innymi badanie skuteczności różnych metod edukacyjnych. W projekcie będzie uczestniczyć kilka klas I Liceum.
Jarosław Krakowski, nauczyciel I Liceum
Fot. I LO w Sokołowie Podl.
« wróć | komentarze [0]
Dodaj komentarz
Komentarze do tego wpisu
Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu