29
2022
2019-05-29

Mecz na szczycie

Podlasie Sokołów Podlaski przegrało mecz na szczycie siedleckiej klasy okręgowej. Na boisku w Trąbkach uległo vice liderowi rozrywek Hutnikowi Huta Czechy 4:1. Była to druga porażka sokołowian w sezonie, którzy ponownie ulegli drużynie z Trąbek.

Sokołowianie przystąpili do meczu z dużym zaangażowaniem. Chcieli zrewanżować się Hutnikowi za porażkę z rundy jesiennej, gdzie Podlasie przegrało u siebie 0:1. Początek spotkania nie zapowiadał wysokiej porażki ekipy Rafała Marcyniuka Od pierwszego gwizdka rzucili się do zdecydowanych ataków na bramkę gospodarzy. W 7 minucie wynik spotkania otworzył Łukasz Supleński. Do wyrównania w 13 minucie doprowadził Bartłomiej Jedynak, który był lepszy w pojedynku powietrznym w polu karnym gości i skierował futbolówkę do bramki Piotra Szymańskiego. Od tej pory inicjatywę przejęli podopieczni Rafała Głąbickiego. W 20 minucie Kamil Szostak wyprowadził Hutnika na prowadzenie. Wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Rękawka z rzutu rożnego. Tuż przed przerwą Sebastian Grzegorczyk zagrał prostopadłą piłkę do wbiegającego Szostaka. Napastnik nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce gości.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy meczu doskonałą okazję na wyrównanie miał Przemysław Głowacz. Rosły zawodnik Podlasia przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Maciejem Lisem. Michał Macioszek w 62 minucie mógł podwyższyć wynik spotkania ale jego strzał trafił w słupek bramki przyjezdnych. Hutnik cały czas prowadził grę i napierał na bramkę Szymańskiego. W 71 minucie bramkarz Podlasia przepuścił strzał Szostaka pod sobą. Po porażce z Hutnikiem 4:1 przewaga Podlasia nad ekipą z Trąbek zmalała do 3 punktów i sprawa mistrzostwa oraz bezpośredniego awansu jest nadal otwarta.

Do IV Ligi Mazowieckiej awansuje zwycięzca klasy okręgowej siedleckiej. Zespół, który zajmie drugie miejsce zagra baraż z drugą drużyną klasy okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej o miejsca w czwartej lidze.

Hutnik Huta Czechy – Podlasie Sokołów Podlaski 4 : 1 (3 : 1)

Bramki: Jedynak Bartłomiej 13’, Szostak Kamil 20’, 45’, 71’ - Supleński Łukasz 7’

Skład Podlasia: Szymański- Komycz, Przybyszewski (85’ Ł. Parzonka), M. Piotrowski – Kobus (88’ Wierzbicki), Fabisiak, J.Nowotniak (65’ Horowicz), Ł.Buczyński (56’ Goś) - Supleński (80’ Osial), Głowacz, P. Buczyński (46’ Klimczuk)

Żółte kartki: Lis, Wilczek, Szostak Piotr (Hutnik) – Głowacz, Supleński (Podlasie)