29
2022
2017-01-23

Mecz kontrolny Podlasia

Podlasie przygotowując się do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi mazowieckiej rozegrało pierwszy mecz sparingowy w Zambrowie ulegając trzecioligowemu Ruchowi Wysokie Mazowieckie 2:4.

Mecz odbył się 21 stycznia na sztucznym boisku. Przeciwnikiem drużyny z Sokołowa był 14 zespół w tabeli po rundzie jesiennej III ligi grupy pierwszej Ruch Wysokie Mazowieckie. Dla obydwu drużyn był to 1 mecz sparingowy w tym roku. Piłkarze Podlasia dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie meczu, prowadząc grę i długo utrzymując się przy piłce. Pomimo przewagi, to przeciwnicy zdobyli pierwszą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zawodnik Ruchu oddał strzał głową i niefortunnie obrońca Podlasia Komycz skierował piłkę do własnej bramki. Pomimo utraty bramki zespół z Sokołowa mocniej zaczął atakować bramkę przeciwnika. Po dobrym rozegraniu piłki w środku pola, Nowotniak znalazł się sam na sam z bramkarzem rywala, nie dając szans na obronę. Kilka minut
później Kobus dostał prostopadłą piłkę i nalazł się w polu karnym oddając strzał na bramkę ale pewnie obronił bramkarz. W tej połowie meczu piłkarze Podlasia dobrze rozgrywało piłkę, dochodząc do pola karnego przeciwnika. Do zdobycia kolejnej bramki brakowało ostatniego podania, które mogło wyprowadzić zawodnika na dobrą pozycję strzelecką.

Druga połowa meczu, to już o wiele lepsza postawa drużyny z Wysokiego Mazowieckiego, w której wyróżniał się wprowadzony w drugiej połowie Kamil Zalewski. Przeciwnicy lepiej radzili sobie z piłką, spychając zespół Podlasia do obrony. Bramka w meczu na 2:1 padła po długim podaniu do napastnika, który wbiegł w pole karne i został sfaulowany przez Klimczuka. Silnym strzałem z 11 metra Zalewski nie dał szans obrony bramkarzowi Podlasia. Po stracie bramki zawodnicy Sokołowa starali kontrować akcje, które szybko były rozbijane przez obrońców Ruchu. Wynik na 3:1 padł po akcji indywidualnej Zalewskiego, który pokonał bramkarza strzelając do pustej bramki. Ten sam zawodnik wykorzystał podanie wzdłuż pola karnego, zdobywając swoją 3 bramkę w sparingu. W 85” Podlasie zdobyło 2 bramkę, którą strzelił Kobus z rogu pola karnego.

Kolejny mecz sparingowy Podlasie rozegra w Siedlcach 28 stycznia z IV ligowym Lutnią Piszczac.

Podlasie Sokołów Podlaski – Ruch Wysokie Mazowieckie 2:4 (1:1)
Bramki: Jakub Nowotniak 28’, Dawid Kobus 85’ – Kacper Komycz samobójcza 10’, Kamil Zalewski 52’ (karny), 60’ i 78’.

Skład Podlasia: Kotowski – Przybyszewski, Komycz, Ł. Buczyński, Klimczuk – Fabisiak, Grochowski, Kobus, Nowotniak – Siedlecki, Chrzanowski. Ponadto grali: Rzemek, Szymański, Puzan, Gałązka.