29
2022
2019-11-27

Magda Baczewska brązową medalistką Pucharu Europy WKB w Dębicy!

Pierwszą walkę wygrała z Czeszką przez ippon (mae geri jodan), a drugą przez wazari (również mae geri jodan) z reprezentantką Iranu. W półfinale uległa zawodniczce z Ukrainy.

Maciej Grabowski w konkurencji kata seniorów wszedł do finałowej ósemki i zajął 7 miejsce. Tomek Parafiński i Aleksander Cydejko wygrali swoje pierwsze walki i weszli do ósemek w swoich kategoriach jednak w kolejnych walkach odpadli z rywalizacji. Ewa Pasek, Zuzia Pasek, Amelka Chylińska, Małgosia Sawicz i Przemek Wielądek stoczyli bardzo dobre walki, jednak przeciwnicy byli lepsi.

Sensei Radosław Grabowski podczas tych zawodów sędziował kata, a następnie pełnił rolę sekundanta. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony.

Puchar Europy Juniorów i Mistrzostwa Open Seniorów WKB w Dębicy okazały się bardzo mocnym europejskim turniejem. W zawodach wzięło udział 680 zawodników z 21 państw. Walki stały na wysokim poziomie i można było podziwiać wiele widowiskowych pojedynków.

Organizatorem była organizacja WKB Polska z shihan Dariuszem Burdą na czele.