29
2022
2018-03-27

Liga zimowa 2018

W sobotę 10 marca 2018 r. w Tłuszczu odbył się finał "Ligi Zimowej pod balonem". Po ponad dwumiesięcznych zmaganiach zdecydowanie najlepszą drużyną okazał się zespół AKADEMII PIŁKARSKIEJ z Sokołowa Podlaskiego rocznik 2008, prowadzony przez trenera Krzysztofa Paderewskiego. Jego podopieczni z kompletem 9 zwycięstw w 9 meczach uplasowali się na I miejscu, a kapitan drużyny Mikołaj Izdebski został Królem Strzelców Ligi.

To ogromny sukces zawodników i trenera oraz efekt ponad 4-letniej pracy z zespołem.

Chcemy serdecznie podziękować rodzicom, którzy wspierali chłopców obecnością i dopingiem na każdym spotkaniu oraz firmom POLSERO i GLOB za pomoc finansową w opłacie wpisowego za udział w Lidze Zimowej.

Ten sam rocznik w niedzielę 11 marca 2018 r. udał się do Mrozów na silnie obsadzony Turniej Halowy.

Naszym zawodnikom nie przeszkodziła zmiana nawierzchni ze sztucznej trawy na parkiet i po raz kolejny pokazali dobrą grę oraz wysokie umiejętności.

Turniej rozgrywany systemem "każdy z każdym" trwał blisko 8 godzin i AKADEMIA PIŁKARSKA okazała się najlepszym zespołem, nie ponosząc ani jednej porażki ( 5 zwycięstw i 3 remisy).

Mikołaj Izdebski został Najlepszym Strzelcem Turnieju.

Następnego dnia w Warszawie przy ul. Konwiktorskiej rocznik 2003/2004 miał przyjemność rozegrać mecz sparingowy z drużyną POLONII WARSZAWA 2004. Gospodarz to jedna z najlepszych w Polsce drużyn w swojej kategorii wiekowej. Ma na co dzień w swoich szeregach blisko 40 wyselekcjonowanych zawodników, grających w Centralnej Lidze Juniorów.

Pierwsza połowa była zdecydowaną przewagą polonistów, którzy bardzo dobrze prezentowali się pod względem technicznym, motorycznym i taktycznym, wykazując się dużą kulturą gry. Do przerwy nasz zespół przegrywał 2-0 i nie potrafił zagrozić bramce rywala. W drugiej połowie pokazaliśmy jedynie kilka ciekawych akcji, a sam Filip Kozłowski zmarnował trzy stuprocentowe okazje do zdobycia bramki.

Polonia zasłużenie wygrała mecz z wynikiem 2-0.