29
2022
2019-02-12

Lider za silny

Lider rozgrywek II ligi seniorek zespół MUKS AZS Umed Łódź, zawodniczki z zaplecza zespołu Widzew Łódź klubu występującego w ekstraklasie żeńskiej pokonały koszykarki Miejsko Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów SA 74:55 w piętnastej kolejce rozgrywek na parkiecie w sokołowskiej hali Zespołu Szkół nr 1.

Sokołowianki rozpoczęły mecz rozegrany w dniu 9 lutego br. bardzo odważnie, dość agresywnie w obronie. Tylko słaba skuteczność rzutowa w pierwszej kwarcie zaważyła, że nie wygraliśmy jej. W drugiej kwarcie przegranej 1 pkt. powinniśmy zwyciężyć, niestety cały czas zawodziliśmy rzutowo, zwłaszcza w rzutach dystansu za 3 pkt. Dlatego do szatni schodziliśmy z 4 pkt. straty. W drugiej połowie nasz zespół kompletnie nie poradził sobie z obroną strefową zespołu przyjezdnego, nie potrafiliśmy rozbić tej obrony. Przeciwniczki agresywnie podwajały nasze zawodniczki w rogach boiska, co generowało wiele niecelnych podań, łatwych do przechwytu. Zawodniczki z Łodzi dość często wyprowadzały z tego skuteczne kontrataki. Przewaga systematycznie rosła, zwłaszcza w 3 kwarcie, zakończonej wynikiem 57:44. Dodatkowo na początku 4 kwarty spadła za 5 fauli Klaudia Mężyńska, najlepiej zbierająca w zespole. Nie pomogła agresywna obrona naszego zespołu na całym boisku. Przeciwnik wygrał zasłużenie.