29
2022
2014-08-18

Kotarski zwycięzcą turnieju szachowego

W niedzielę 3 sierpnia w Sokołowie Podlaskim rozegrano turniej szachowy o Puchar Dyrektora OSIR.

Do rywalizacji stanęło 23 zawodników, którzy rozegrali dziewięciorundowy pojedynek kojarzony systemem szwajcarskim, mając po 15 minut czasu do namysłu na partię. Pierwsze miejsce zajął piętnastoletni Bartosz Kotarski („Maraton” Łomża), wyprzedzając o 1, 5 punktu Józefa Flazińskiego (STSz Sokołów Podlaski). Na trzecim stopniu stanął Andrzej Czapla („Skoczek” Siedlce). W klasyfikacji juniorów starszych zwyciężył Szymon Niedziółka z Grabianowa przed Maciejem Bartosiakiem z Sokołowa i Rafałem Żebrowskim z Węgrowa. Wśród najmłodszych najlepszy był Piotr Sternik (Polonia Warszawa), przed Emilią Izdebską (Kotuń) i Karoliną Niedziółką(Grabianów). Zwycięzcy otrzymali okazałe statuetki oraz nagrody pieniężne ufundowane przez dyrektora sokołowskiego OSiR-u, Krzysztofa Iwańskiego, które w jego imieniu wręczył Józef Flaziński pełniący również rolę sędziego.