29
2022
2017-08-01

Koszykarskie sparingi kobiet

Po raz pierwszy Sokołów Podlaski gościł reprezentacje kobiet w koszykówce w grach kontrolnych. W hali ZS nr 1 im. K.K. Baczyńskiego spotkały się kadry U-16 Polski i Łotwy. Drużyny rozegrały 3 spotkania w dniach 25-27 lipca. Organizatorem spotkań był Polski Związek Koszykówki i Miejsko-Powiatowy Klub Koszykówki Sokołów SA. Dla obu tych drużyn był to ostatni etap przygotowań i ostatnie mecze przed Mistrzostwami Europy Kadetek Dywizji A (Bourges, Francja, 4 - 12 sierpnia br.). Trenerem kadry kobiet U-16 reprezentacji Polski jest Mariusz Świerk z Sokołowa Podlaskiego, od wielu lat trener koszykarek w naszym mieście.
   W pierwszym spotkaniu Polki wygrały z Łotyszkami 73: 35, grając dobrze mocnym pressingiem i skutecznością rzutów z gry. Dodać należy, że tego dnia rywalki zmęczone długotrwałą jazdą autokarem, nie były w stanie podjąć walki. MVP meczu została wybrana koszykarka sokołowskiego klubu Natalia Kurach.
   Drugiego dnia przeciwniczki pokazały zupełnie inną grę, prowadząc do przerwy 42: 21. Po przerwie zawodniczki reprezentacji Polski zaczęły odrabiać straty. Doskonale grała Weronika Hipp ze Ślęzy Wrocław, która zdobyła łącznie w meczu 34 punkty. W tym meczu do zwycięstwa zabrakło lepszej skuteczności i dobrego wykonywania rzutów wolnych przez gospodynie. Ostatecznie Łotyszki wygrały mecz 3 punktami 80:77.
   W ostatnim meczu zawodniczki trenowane przez Mariusza Świerka od początku kontrolowały przebieg spotkania, grając skutecznie w ataku. Do przerwy prowadziły 50: 37, utrzymując przewagę do końca meczu i wygrywając 81:62.
- Dyspozycja i forma, jaką zaprezentowały koszykarki kadry U-16 pozwala optymistycznie myśleć o występach w Mistrzostwach Europy – powiedział po zawodach trener Świerk.
   Skład kadry U-16: Zuzanna Kulińska (GTK Gdynia); Zuzanna Klugmann (GTK Gdynia); Alicja Żytkowska (GTK Gdynia); Alicja Rogozińska (Ślęza Wrocław); Weronika Hipp (Ślęza Wrocław); Wiktoria Kuczyńska (Pałac Młodzieży Tarnów); Julia Pietrzyńska (PTS Pabianice); Emilia Kośla (LA Basket Warszawa); Emilia Jabłońska (Bryza Kolbudy); Martyna Kowalska (Tęcza Leszno); Natalia Kurach (MPKK Sokołów Podlaski); Magdalena Szulc (SMS Łomianki).