29
2022
2023-05-24

Koszykarki MPKK Sokołów S.A mistrzyniami Polski

W finale 1 Ligi Kobiet po dwóch meczach był remis 1:1; 13 maja w Krakowie sokołowianki triumfowały, w Sokołowie 18 maja przegrały, a rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw. Zarówno te mecze, jak i ten decydujący był świetnym sportowym widowiskiem. 20 maja tylko początek należał do krakowianek, które po trójce Martyny Jasiulewicz objęły prowadzenie 9:2. Sokołowianki potrzebowały tylko dwóch minut, żeby objąć prowadzenie i już go prawie nie oddać, chociaż chwilami przewaga była nieznaczna, a przed końcem drugiej kwarty krakowianki doprowadziły do remisu 32:32. Kibice zamarli, kiedy w połowie czwartej kwarty Ewelina Jackowska akcją bliżej kosza doprowadziła do wyniku 54:52, a następnie gospodarze przez moment prowadzili 58:55. Celnymi trójkami Kiuliak i Wiktoria Jastrzębska odrobiły straty. Na minutę przed końcem Kinga Dzierbicka, która ostatecznie została wybrana MVP finałów, wyprowadziła MPKK Sokołów SA na pięciopunktowe prowadzenie.
Drużyna z Sokołowa ma zagwarantowany udział w koszykarskich rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet w sezonie 2023/2024.
Warto dodać, że w historii Sokołowa to największe sportowe osiągniecie w grach zespołowych. Bez wątpienia zawdzięczamy go przede wszystkim Mariuszowi Świerkowi, którego praca w Sokołowie zawsze doprowadzała drużyny koszykarskie do bardzo dużych sukcesów. Gratulujemy i życzymy drużynie pod wodzą tego znakomitego trenera dalszych sukcesów.