2022
2011-06-13

Koniec zmagań w okręgówce

W ostatniej kolejce spotkań w tym sezonie Podlasie Sokołów Podlaski przypieczętowało awans do IV ligi, natomiast sterdyńska Zorza wywalczyła utrzymanie się w lidze okręgowej.

W meczu z Victorią oba zespoły były głośno dopingowane przez swoich wiernych kibiców, którzy licznie stawili się na stadionie przy ulicy Lipowej.

Awans i wakacje
Początek spotkania był wyrównany, gra toczyła się głównie w środku pola. W 24 minucie Podlasie objęło prowadzenie. Po ładnej indywidualnej akcji bramkę zdobył Marcin Wojtczuk. Od tego momentu nasi piłkarze zaczęli grać lepiej i potwierdzać, że zasłużenie wywalczyli awans do IV ligi. Po przerwie warunki gry dyktowali już tylko sokołowianie. Potwierdzili to kolejnymi bramkami. Na listę strzelców wpisali się: Tomasz Stromecki, Kamil Wyrozębski i najlepszy strzelec zespołu w tym sezonie - Marcin Gała.
Po ciężkim, ale udanym sezonie nasi piłkarze udadzą się teraz na zasłużone wakacje, które potrwają do 15 lipca. Wtedy to Podlasie rozpocznie przygotowania do rozgrywek w IV lidze.
Podlasie – Victoria Kałuszyn 4:0 (1:0)
Bramki:
24' Marcin Wojtczuk, 61' Tomasz Stromecki, 62' Kamil Wyrozębski, 89' (karny) Marcin Gała.
Podlasie: Matłacz - Bednarczyk, Maksymiak, Stromecki (75' Florczuk), Zduniak (75' Sawicki) - Pietrzyk (82' Steć), Horowicz (78' Fabisiak), J. Wyrozębski, K. Wyrozębski - Gała, Wojtczuk

Zorza uratowana
Piłkarze Zorzy w meczu z Hutnikiem Huta Czechy zrealizowali swój cel. Było nim zdobycie jednego punktu, który niezależnie od innych wyników zapewniał im utrzymanie się w lidze. Pierwsza połowa meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy kilkakrotnie poważnie zagrozili bramce Zorzy. Sterdyniacy byli skupieni głównie na obronie i ograniczali się tylko do gry z kontry.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wyraźną przewagę w posiadaniu piłki mieli piłkarze Hutnika. Jednak tego dnia nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza Zorzy. W tym czasie goście dwukrotnie mogli strzelić bramkę, ale piłka po uderzeniu Pawła Wyszyńskiego trafiła w poprzeczkę, a Jakuba Ryciaka - w słupek. Ostatecznie Zorza zremisowała 0:0 i mogła zacząć świętować utrzymanie się w lidze okręgowej.
Hutnik Huta Czechy – Zorza Sterdyń 0:0
Zorza:
Dec - Jagiełło, Horowicz, Wilk, Jenda, Buczyński, Maliszewski, Wyszyński, Saczuk (70' Ł. Zieliński), Ryciak, Domagała (60' Waszczuk) (76' Kur)

Liga okręgowa
Kolejka 30 (11-12.06): ŁKS Łochów-MKS Małkinia (Małkinia Górna) 1-3, LKS Ostrówek-Wilga Miastków 6-0, Zryw Sobolew-Sęp Żelechów 1-0, Podlasie Sokołów Podlaski-Victoria Kałuszyn 4-0, Mazovia Mińsk Mazowiecki-Tygrys Huta Mińska 1-0, Hutnik Huta Czechy-Zorza Sterdyń 0-0, Tęcza Stanisławów-Czarni Węgrów 1-4, Korona Olszyc-Wektra Dziewule 1-0.